Genialny sposób dzięki, któremu ubrania po praniu będą świeże i pachnące

Porady Data publikacji: 01 kwietnia 2016

Nie musisz w swojej pralce stosować chemii aby ubrania były świeże i pachnące. Wystarczy to co każda z nas ma w swojej kuchni. Wystarczy, że przed praniem do pralki wlejesz 125ml octu. Dzięki temu kolory nie wyblakną, nie będzie również czuć zapachu stęchlizny – często tak pachną czarne koszulki po wysuszeniu.

ocet-podczas-prania-2

Nie tylko sprawdzi się jako utrwalacz kolorów ale również daje taki sam efekt jak płyn do płukania, więc możesz go dodać zamiast niego. Dzięki temu ubrania będą świeże i pachnące. Pomoże również w usunięciu pożółknięć i plam z białych ubrań.

Jeśli masz do usunięcia trudne plamy najpierw na noc namocz ubranie w misce wody z dodatkiem szklanki octu. Dzięki temu pozbędziesz się trudnych plam bez trudu, a po wypraniu nie będzie po nich śladu.

Jest jeszcze jeden plus ze stosowania octu podczas prania. Ocet pomaga oczyszczać się pralce i usuwać zaległy kamień. Dlatego pranie z dodatkiem octu jest również dobre dla samej pralki.

Zobacz na filmiku poniżej jak używać octu podczas prania. Zmiękczysz tkaniny, zabijesz bakterie i zapobiegniesz elektryzowaniu się ubrań za pomocą szklanki octu :)

 

Podobne artykuły