Genialne patenty, dzięki którym Twoja kuchnia będzie bardziej funkcjonalna

DIY Kuchnia Data publikacji: 05 kwietnia 2016

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Warto więc zorganizować je sobie tak by praca w niej była jak najłatwiejsza. Oto kilka pomysłów, które mogą Wam się przydać :)

Pierwszy pomysł to organizer np. na przyprawy wykonany ze słoików. To bardzo proste, wystarczy pokrywkę przykręcić do dołu półki i nakręcić na nią słoik wypełniony przyprawami. Teraz sięganie po przyprawy będzie dużo szybsze, a one zawsze będą pod ręką.

funkcjonalna-kuchnia-1

Ważnym miejscem w każdej kuchni jest szafka pod zlewem. Często trzymamy w niej wszelką chemię domową do czyszczenia. Warto zatem tą szafkę dobrze sobie zorganizować żeby bez problemu sięgać po to czego aktualnie potrzebujemy. Zobaczcie kilka prostych pomysłów, które można wykonać samodzielnie.

funkcjonalna-kuchnia-2 polki-600x387

Ten trik przyda Ci się gdy np. otworzysz torebkę ryżu, ale zabraknie Ci zapinek żeby ją szczelnie zamknąć. Wystarczy wtedy odciąć górę plastikowej butelki, przełożyć torebkę przez szyjkę i wywinąć, a następnie zakręcić nakrętką. Prawda, że proste? A pojemnik na przechowywania zrobiliśmy praktycznie za darmo :)

47

Często obok lodówki mamy sporo niezagospodarowanego miejsca. Oczywiście to zależy od układu Waszej kuchni, ale jeśli macie trochę wolnego miejsca możecie zrobić Wąską szafkę, która będzie wyjeżdżać na kółkach. Nie jest to trudne, a naprawdę praktyczne.

funkcjonalna-kuchnia-4

Oto kolejny pomysł na zyskanie dodatkowego miejsca w kuchni tak naprawdę ukrytego, które nie będzie rzucać się w oczy. Do szafek kuchennych w tym przypadku dorobiona została dodatkowa półka uchylana na zawiasach i podwieszona na dwóch łańcuszkach. Bardzo fajny i praktyczny pomysł.

funkcjonalna-kuchnia-12

W ten sam sposób możemy wykonać szufladę np. na noże. Oto przykład:

funkcjonalna-kuchnia-14

Ten pomysł może wykonać każda z Was. Wystarczy wyciąć z płyty np. MDF wymiar odpowiadający szufladzie Twojej szafki kuchennej i w pewnych odstępach wywiercić odpowiednim wiertłem dziurki. Najlepiej moim zdaniem kupić tłoczone wałki z drewna i dobrać wiertło do ich grubości. Teraz przegrody w szafce kuchennej możesz porobić tak jak Ci się to podoba, a nic w środku nie będzie latało i zawsze będzie w niej porządek.

funkcjonalna-kuchnia-24

Jeszcze jeden pomysł do szafki pod zlewem. Wystarczy zwykła poprzeczka do szafy, na której wiesza się wieszaki. Przykręcamy ją w szafce kuchennej i możemy cieszyć się Wieszakiem na płyny. Praktyczne :)

1-kitchen-hacks

Tanie plastikowe samoprzylepne wieszaki również mogą przydać się w kuchni. Pokrywki zawsze mnie wkurzają. Przez jakiś czas trzymałam je w koszyku. Nie mam na nie dobrego miejsca, ale ten pomysł jest idealny.

107d90e5e9d4730761f7ed4a8a056b28_Fotor_Collage

Z patyczków bambusowych możesz wykonać bardzo fajny stojak na noże. Jak go zrobić zobaczysz w filmiku na końcu tego artykułu. Bardzo fajny pomysł!

2016-04-05_142736

Jeśli często gotujecie z naszych przepisów na pewno przyda się Wam deska na tablet, dzięki której gotowanie będzie łatwiejsze. Sposób jej wykonania również zobaczycie na filmiku.

2016-04-05_142825

Jeśli dużo kroicie z pewnością przyda Wam się deseczka z wysuwanymi pojemnikami, do których od razu możecie przerzucić posiekane warzywa i owoce. Sposób wykonania również jest na filmie na poniżej :)

2016-04-05_142918

 

Podobne artykuły