Genialne kuchenne triki, którymi zaskoczysz rodzinę na Wielkanoc

Kuchnia Data publikacji: 16 marca 2016 / Aktualizacja: 2022-12-10

Te triki przydadzą Ci się nie tylko na święta, ale codziennie w Twojej kuchni. Dzięki nim praca w kuchni będzie szybsza, a rodzina i znajomi będą zaskoczeni Twoją pomysłowością :) Spróbuj je wykorzystać!

Krojenie pomidorków

Jeśli będziesz kroić pomidorki koktajlowe do sałatki to wystarczy przycisnąć je za pomocą talerza lub jakiejś pokrywki i przekroić w pół wszystkie na raz. Oszczędza to masę czasu :)

kuchenne-triki1

Szybkie krojenie

Dużo szybciej posiekasz mięso do sałatki używając do tego noża do pizzy. Wystarczy pojeździć nim kilka razy i masz idealnie rozdrobnione mięso :)

kuchenne-triki2

Chrupiący boczek

Chcesz zrobić pyszne chrupiące plastry bekonu, które będą dodatkiem do dania? Wystarczy wrzucić je na 30 sekund do mikrofalówki :)

kuchenne-triki5

Gotowanie jajek na twardo

Aby ugotować dużą ilość jajek na twardo nie musisz ich wcale gotować. Wystarczy wrzucić je do piekarnika na ok. kwadrans :)

kuchenne-triki7

Czekoladowe miseczki na deser

Za pomocą balonów zrobisz miseczki na deser z czekolady, które można zjeść. Wystarczy stopić czekoladę w kąpieli wodnej, zanurzyć w niej lekko nadmuchany balonik i położyć na papierze do pieczenia. Gdy czekolada wyschnie przebijamy balonik i czekamy, aż zejdzie z niego powietrze. Miseczka gotowa :)

kuchenne-triki81-800x681

Sprawdzanie świeżości jajek

Zanim dodasz jajka do swoich świątecznych wypieków wrzuć je do szklanki wypełnioną wodą. Jeśli uniosą się na powierzchnię to znaczy, że są nieświeże i możesz zepsuć sobie całe ciasto.

kuchenne-triki13

Jeśli chcesz szybko oddzielić żółtko od białka to zrobisz to za pomocą pustej plastikowej butelki. Zobacz na filmiku jakie to proste :)

Podobne artykuły