Gdzie kupić amoniak?

Porady Data publikacji: 23 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Amoniak, czyli kwaśny węglan amonu stosuje się często podczas pieczenia domowych wypieków. Stosowany jest również w wielu domowych poradach. Powstaje jednak pytanie, gdzie kupić amoniak? Sprawia, że ciasto jest jednocześnie chrupiące i puszyste. Chociaż nazwa brzmi bardzo chemicznie i może się wydawać, że znajdziemy go w sklepach ze środkami czystości czy aptekach, to najłatwiej jest go kupić w zwykłym markecie.

Gdzie kupić amoniak?

Amoniak znajdziecie w sklepach na działach z produktami do pieczenia np. proszki do pieczenia, cukry, gotowe ciasta itd. To właśnie tam powinnaś szukać amoniaku. Jeśli zastanawiałaś się gdzie znajdę amoniak to mam nadzieję, że rozwiązaliśmy Twój problem.

Gdzie kupić amoniak w płynie?

Zazwyczaj znajdziemy amoniak w proszku, ale też bez problemu możemy go kupić w płynie. Jeśli chcesz go wykorzystać do czyszczenia i jednej z porad, która nie dotyczy „spożywania i pieczenia” to wodny roztwór amoniaku kupicie w takim markecie budowlanym jak Leroy Merlin. Jest on często stosowany do czyszczenia blachy i odtłuszczania powierzchni przed malowaniem. Kosztuje ok. 8zł za pół litra. Teraz również wiesz gdzie kupić roztwór wodny amoniaku, mam nadzieję, że pomogliśmy :)

Sposoby na wykorzystanie amoniaku

Zobacz również kilka sposobów na wykorzystanie amoniaku :)

Niezwykłe zastosowania amoniaku

Palniki wyczyścisz w amoniaku

5 sposobów, które pomogą Ci utrzymać swoją kuchnię w czystości

Jak sprzątać dom bez używania środków chemicznych

Domowy środek do czyszczenia okapu

Podobne artykuły