Folia PPF, czyli skuteczne zabezpieczenie lakieru i zmiana wyglądu samochodu

Kategoria: Motoryzacja
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-12-21

Ochrona lakieru to aspekt, na którym zależy wszystkim właścicielom aut, bez względu na klasę, markę czy też model posiadanego egzemplarza. Niestety wszystkie współczesne samochody są praktycznie w równym stopniu narażone na łatwe uszkodzenia lakieru. Wynika to głównie z restrykcyjnych norm produkcyjnych lakierów samochodowych, które finalnie nie są już tak trwałe, jak kiedyś.

Nie dziwi zatem, że przemysł motoryzacyjny szukał rozwiązań w zakresie pofabrycznego zabezpieczenia karoserii przed szybkim zniszczeniem. I tutaj pojawiły się nowoczesne folie PPF, które nie tylko chronią, ale także są jednym z najprostszych sposobów na personalizację auta. Jak to wygląda w praktyce? Już wyjaśniamy!

Czym są ochronne folie samochodowe

Samochodowe folie ochronne to zaawansowane technologicznie powłoki np. z poliuretanu, które są naklejane na karoserię samochodu. Z jednej strony stanowią skuteczną ochronę lakieru, z drugiej natomiast oferują szerokie możliwości zmiany wyglądu pojazdu. Folia PPF może być bowiem całkowicie transparentna, co pozwala się cieszyć oryginalnym kolorem samochodu. Ale z jej pomocą można również uzyskać niecodzienne efekty, takie jak matowe czy satynowe lub carbonowe wykończenie. Na rynku dostępne są również kolorowe folie ochronne na auto, co z kolei pozwala na zmianę koloru samochodu.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Ochrona karoserii auta folią PPF

Jednym z głównych zadań folii PPF jest ochrona karoserii samochodu. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom folia ta skutecznie zabezpiecza lakier przed uszkodzeniami powstałymi w wyniku:

  • zarysowania czy odprysków kamieni
  • szkodliwego działania soli drogowej
  • szkodliwego działania czynników atmosferycznych, w tym promieniowania UV i kwaśnych deszczy
  • szkodliwego wpływu czynników biologicznych, takich np. jak ptasie odchody

Co więcej, nowoczesna folia PPF ma zdolność samoregeneracji, co oznacza, że drobne zarysowania i uszkodzenia mogą zniknąć pod wpływem ciepła, na przykład podczas ekspozycji na promienie słoneczne czy pod wpływem gorącej wody.

folia-ppf.jpg

Folie PPF w stylizacji, czyli wrapping

W przypadku kolorowych folii PPF zyskujemy nieskończone możliwości w zakresie personalizacji wyglądu samochodu. Tak zwany wrapping pozwala na zmianę koloru lub wykończenia pojazdu bez konieczności ingerencji w lakier fabryczny. Tu pole do popisu jest dość duże za sprawą dostępności różnorodnych kolorów i tekstury, od klasycznych, połyskujących po matowe i strukturalne wykończenia.

Stosowanie folii PPF w celu zmiany wyglądu samochodu staje się coraz bardziej popularne, oferując jednocześnie ochronę i stylizację. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że proces zmiany koloru samochodu jest szybki i bezpieczny. Ponadto jest w 100 procentach odwracalny i odbywa się bez żadnej szkody dla oryginalnej powłoki.

Folia PPF – dlaczego warto?

Decyzja o aplikacji folii PPF na samochód niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to inwestycja w ochronę lakieru, która może przyczynić się do utrzymania wyższej wartości pojazdu. Ponadto folia PPF zapewnia elastyczność w stylizacji samochodu, umożliwiając łatwy powrót do oryginalnego wyglądu pojazdu. Jest to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska, gdyż zmniejsza potrzebę częstego malowania i renowacji lakieru.

Profesjonalne oklejanie samochodu w Warszawie

Miejscem, które oferuje profesjonalną aplikację folii PPF, jest VCentrum. Specjaliści auto detailingu w VCentrum dokładają wszelkich starań, aby oklejanie było wykonane z największą precyzją, wykorzystując do tego nowoczesne techniki i wysokiej jakości materiały. Trzeba bowiem pamiętać, że prawidłowa aplikacja folii to gwarancja, że będzie ona służyła przez lata, zachowując swoje ochronne i estetyczne właściwości.

Podobne artykuły