Flegma palacza – zobacz jak szybciej się jej pozbyć!

Zdrowie Data publikacji: 26 listopada 2017

Dokucza Ci problem z flegmą palacza? Zobacz jak szybciej pozbyć się flegmy z płuc. Tę metodę powinien znać każdy były jak i obecny palacz. Dzięki niemu oczyścisz swoje płuca i pozbędziesz się problemu z tą odkrztuszaną wydzieliną.

Flegma palacza, skąd się bierze?

W papierosach zbiera się ponad 4 tysiące toksycznych dla organizmu związków. Jednym z objawów palenia papierosów jest chroniczny kaszel oraz większa niż u niepalącego człowieka produkcja flegmy. Flegmę natomiast z organizmu musimy usunąć, a nie da się zrobić tego inaczej jak odkaszlując ją i wypluwając.

W flegmie znajdują się również wszystkie zanieczyszczenia i związki zawarte w dymie tytoniowym. Znajduje się w niej również nabłonek, który wyściela nasze płuca, a u palaczy jest on po prostu uszkadzany i ostatecznie usuwany. Zazwyczaj takie problemy pojawiają się po kilku latach palenia, jeśli przytrafiają nam się szybciej, w okresie nawet kilku miesięcy od rozpoczęcie palenia to warto dobrze przemyśleć naszą decyzję bo konsekwencje mogą być poważne. Jeśli źle znosimy dyń tytoniowy istnieje dużo wyższe ryzyko zachorowania na raka płuc.

Jak oczyścić płuca z flegmy

Płuca można oczyszczać paląc papierosy, ale to tak jakby myć podłogę w brudnych butach. Dlatego zachęcamy Was do rzucenia palenia i oczyszczania płuc wtedy. Oto 10 korzyści z rzucenia palenia, które mogą Cię przekonać.

Przejdźmy jednak do naszego sposobu. Opiera się on na spożywaniu odpowiedniego napoju, który pomaga oczyścić płuca i pozbyć się w łatwiejszy sposób flegmy. Składniki na ten napój pewnie masz już w swojej kuchni.

Składniki

  • ciepła woda (200ml)
  • łyżeczka kurkumy
  • 1/3 łyżeczki soli himalajskiej

Przygotowanie i stosowanie

Oba składniki wrzucamy do ciepłej wody i dobrze mieszamy, aż sól się rozpuści. Napój pijemy 3 razy dziennie po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Po pewnym czasie zauważysz zintensyfikowane wydzielanie flegmy. Właśnie o to nam chodzi, by pozbyć się jej szybciej.

Śluz rozrzedzi się, a następnie zostanie wydalony z organizmu. Proces oczyszczania trochę jednak potrwa. Jednak pamiętajcie, najlepiej rzucić palenie. Robienie tej kuracji z brakiem zamiaru rzucenia palenia nie ma większego sensu.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły