21 sierpnia 2020

Dwa składniki wystarczą, aby zrobić zdrową nutellę

Chcesz zrobić zdrową Nutellę dla dzieci? Wystarczą Ci do tego dwa składniki. Dzieci uwielbiają Nutellę, mogłyby jeść z nią każdy posiłek. Nie jest ona dla nich jednak zbyt zdrowa. Zawiera ona cukier, olej palmowy, mleko odtłuszczone w proszku, emulgatory. Orzechy stanowią w niej zaledwie kilkanaście procent. W 100 g produktu znajduje się ponad 50 g cukru. Nie trzeba więc chyba nikomu tłumaczyć, że dzieci powinny jeść ją sporadycznie, a nie na każdy posiłek.

Co jednak zrobić gdy chcemy dać im w zamian coś zdrowszego, ale przypominającego jednak Nutellę, aby nadal chciały to zjeść? Możecie skorzystać z tego prostego przepisu.

Wystarczy jedynie dwa składniki. Będziesz potrzebować do tego dwóch bardzo dojrzałych bananów oraz 3 łyżek kakao – najlepiej naturalnego.

Składniki

  • 2 bardzo dojrzałe banany
  • 3 łyżki kakao naturalnego

Przygotowanie

Jedyne co musisz zrobić to zblendować banany z kakao i gotowe. Twój krem czekoladowy jest zrobiony, a robi się go naprawdę szybko. Jest też bardzo smaczny. Słodki dzięki dojrzałym bananom, do tego kakaowy dzięki kakao. Ma gęstą fakturę, dzięki czemu łatwo się go rozsmarowuje i nie spływa z kanapek. Co jednak najważniejsze, jest dużo zdrowszy.