Dwa razy urodziła czworaczki. Ma łącznie 11 dzieci i 31 lat!

Lifestyle Data publikacji: 11 czerwca 2019

Jedna z mieszkanek Australii dwa razy urodziła czworaczki, a nie dawno znów parę bliźniąt. Jest to bardzo ciekawe i zainteresowali się tym nawet genetycy. Pierwsze dziecko było jedynaczką i urodziło się w 2003 roku, ale już półtora roku później urodziły się czworaczki. W 2005 roku znów zaskoczyła i wieść o czworaczkach, niestety jedno z dzieci umarło przy porodzie. Następnie po dwóch latach urodziła bliźnięta. Tym samym stałą się rekordzistką jeśli chodzi o mnogie ciąże.

Mama myśli nawet o kolejnych dzieciach, ale mogłoby to zagrażać jej zdrowiu. Wszystko dlatego, że każde z dzieci przyszło na świat dzięki zapłodnieniu in vitro. Oprócz tego powiększenie rodziny mogłoby być znacznym problemem. Już teraz w opiece nad dziećmi pomagają im pielęgniarki bo rodzice nie są w stanie pogodzić wszystkich obowiązków.

Sprawa ta wniosła do opinii publicznej nowy temat pod dyskusję, którym jest zbyt częste korzystanie z usług zapłodnienia in vitro przez niektóre pary. Ten typ zapłodnienia wiąże się z ryzykiem mnogiej ciąży.

Opinie na temat tej rodziny są podzielone, ale jestem ciekawa Waszej. Jedni sądzą, że to tylko jej decyzja i ma prawo robić to czego chce. Inni są przerażeni ilością obowiązków i pracy jaką trzeba włożyć w wychowanie tylu dzieci. Inni są natomiast zbulwersowani i uważają taką postawę za skrajną, która szkodzi dobru tych dzieci.

Źródło artykułu: https://www.papilot.pl/zycie/ludzie/5069/ma-31-lat-i-11-dzieci

Podobne artykuły