Domowy tonik

28303

Do oczyszczania twarzy zawsze warto stosować zioła, a w tym przypadku napary. Możemy do tego celu wykorzystać rumianek, którego 10 g zalewamy szklanką wrzącej wody i zostawiamy pod przykryciem (na opakowaniu rumianku powinno dokładnie pisać ile ma się on moczyć w wodzie), następnie odcedzamy i używamy do przemywania twarzy 2 razy dziennie- rano i wieczorem.

Do wykonania kolejnego toniku potrzebne będą olejki: cedrowy i jałowcowy (są dostępne w niskich cenach, a zastosowywane w tym przepisie, również wydajne). Przygotowujemy 3/4 szklanki ciepłej wody i dodajemy po 2 krople tych olejków. Ten tonik najlepiej skutkuje kiedy twarz przemywamy częściej niż 2 razy dziennie, najlepiej co 2-3h.

Coś co z pewnością większość z nas ma w domu to- cytryna, która jest znana z właściwości antyseptycznych i antybakteryjnych, dlatego jest wykorzystywana w leczeniu trądziku domowymi sposobami. Dodatkowo rozjaśnia skórę, redukuje przebarwienia oraz zmniejsza pory i doskonale orzeźwia. Aby przygotować tonik gotujemy 2 szklanki wody, a do tego wkrapiamy sok z połowy cytryny. Gotowy tonik możemy przelać do butelki i przemywać twarz w zależności od potrzeb, 2 razy dziennie lub częściej.

Skomentuj

Domowy tonik