Domowy środek zwalczający pleśń, który musisz wypróbować w swoim mieszkaniu

Porady Data publikacji: 09 grudnia 2016

Zimą częstym problemem w wielu domach jest pleśń. Właściwie sami się na niego narażamy. Rzadko wietrzymy aby nie tracić na ogrzewaniu, a do tego uszczelniamy okna i drzwi, a nawet często przewody wentylacyjne. Do tego suszenie w domu, gotowanie i ogólna wilgoć to idealne warunki do tworzenia się pleśni. Jednak co zrobić gdy już ją mamy? Możecie wykorzystać ten domowy środek zwalczający pleśń.

Pleśń to potoczna nazwa dla kilku gatunków grzybów, które szczególnie lubują sobie wilgotne i niewietrzone mieszkania. Ostateczne wytępienie pleśni jest bardzo trudne bo jej zarodniki siedzą jeszcze głęboko w tynku i ciężko jest do nich dotrzeć (właściwie trzeba zbić tynk). Sama miałam z nią problem i udało mi się z nim uporać bez generalnego remontu. Zrobiłam tylko trzy rzeczy. Jedną z nich jest domowy środek, który usuwa pleśń. Przepis na niego poznacie tutaj.

W sklepach oczywiście dostaniecie odpowiednią chemię. Jednak w większości robiona jest ona na bazie chloru. Sprawia to tyle, że mieszkanie długo brzydko pachnie, a przed w ogóle wejściem do niego trzeba je przez parę godzin wietrzyć. Przy małych dzieciach właściwie metoda ta jest niewykonalna. Lepiej wykorzystać domowy środek, wcale nie działa gorzej i nie trzeba wynosić się z mieszkania po jego użyciu.

Składniki

  • woda utleniona
  • ocet

Przygotowanie

Zacznij od zmieszania wody utlenionej i octu spirytusowego w proporcjach 1:1. Przelej mieszankę do butelki z atomizerem i przejdź do czyszczenia. Bierzemy gąbkę i zakładamy rękawiczki. Spryskujemy pleśń cienką warstwą tak by woda nie spływała i czekamy 5 minut. Teraz wycieramy gąbką nalot i wyrzucamy gąbkę aby nie roznosić zarodników. Jeszcze raz spryskujemy i czyścimy ponownie świeżą gąbką. Możecie to zrobić 2-3 razy dla pewności.

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Teraz zostaje nam po prostu osuszyć ściany. Warto trochę wywietrzyć, ale same też wyschną. Już to powinno dać efekt na jakieś 2-3 miesiące. Gdyby pleśń zaczynała się pojawiać po prostu powtórz operację.

Na wstępie wspomniałam, że zrobiłam trzy rzeczy aby pozbyć się pleśni. Było jej naprawdę dużo. Najpierw ją wytępiłam domowym środkiem, na który przepis już znacie. Następnie zaczęłam częściej wietrzyć mieszkanie oraz ociepliłam ścianę zewnętrzną styropianem. Teraz od 4 lat pleśń nie wyskoczyła ani razu.

Źródło artykułu: http://tiphero.com/household-product-destroys-mold/

Podobne artykuły