Domowy środek zapobiegający powstawaniu osadów na szybach pod prysznicem

Porady Data publikacji: 16 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Osady na szybie prysznica to duży problem. Po sprzątaniu już na drugi dzień szyba była brudna. Kupiłam ściągaczkę do wody, ale wymagało to po każdym myciu czyszczenia szyby. Teraz wypróbowałam ten genialny domowy specyfik, który zapobiega osadzaniu się osadów z mydła na szybie prysznica.

Sposób na osady z mydła pod prysznicem

Zacznijmy od składników, które będziemy potrzebować do stworzenia naszego płynu zapobiegającego osadom z mydła.

Składniki

  • szklanka octu
  • płyn do mycia naczyń w zmywarce
  • gąbka
  • butelka z atomizerem

Masz już wszystkie składniki? Możemy zatem przejść do przygotowania naszej mikstury. Zaczynamy od wlania szklanki płynu do mycia w zmywarce. Zapewne korzystasz z tabletek, ale taki płyn możesz bez problemu kupić nawet w Internecie. Jest on często stosowany w zmywarkach przemysłowych np. w restauracjach. Następnie dodaj jedną szklankę wcześniej podgrzanego (ale nie zagotowanego) octu. Najlepsza temperatura octu to taka, gdzie możemy jeszcze włożyć do niego palec ale nie poparzyć się. Pamiętaj aby nie wstrząsać zawartością butelki. Obróć parę razy butelką w rękach aby wszystko wymieszało się bez wstrząsania.

2016-11-16_141610

Przechodzimy teraz do łazienki. Nie musisz najpierw czyścić szyby, ten środek idealnie poradzi sobie z osadami z mydła. Wystarczy spryskać szybę i przetrzeć ją szorstką stroną gąbeczki.

2016-11-16_141715

Gdy szyba jest umyta nie spłukuj od razu płynu – pozostaw go na szybie przez 30 minut. Po tym czasie jeszcze raz za pomocą gąbki przetrzyj szybę i spłucz zimną wodą. Oczywiście efektu nie zobaczycie od razu, ale po paru prysznicach zobaczycie, że szyba nadal jest czysta :) Warto ją po kąpieli tylko spryskać wodą aby szampon i mydło ładnie ściekły do brodzika.

Źródło artykułu: https://www.youtube.com/watch?v=xK98VmCmZFY

Podobne artykuły