Domowy środek ułatwiający zasypianie

DIY Data publikacji: 16 czerwca 2016

Coraz częściej zaczynamy w naszym życiu stosować naturalne receptury naszych babć. Bardzo mnie to cieszy bo po pierwsze, są to rzeczy, które nie mogą nam zaszkodzić bo są w 100% naturalne, a po drugie korporacje, które zarabiają na nas sprzedając praktycznie to samo w postaci tabletek nazywanych „suplementem diety” mają mniej Klientów. Tym razem pokażemy Wam jak zrobić domowy napój / środek ułatwiający zasypianie :)

204c2f133d9e4341fceff406e5ffe2b0-800x431

Do jego przygotowania będziemy potrzebować:

  • 10 ząbków czosnku
  • 500ml mleka
  • 250ml wody
  • 3 łyżeczki cukru

Zaczynamy od wlania wody i mleka do jednego garnka, a następnie obieramy czosnek i wyciskamy do garnka. Musimy całość doprowadzić do wrzenia. Następnie gotujemy aż wyparuje około połowa płynu, musimy często mieszać. W między czasie możemy dodać cukier.

a1a563fe84d801c48757c2f0a01e17ce

Następnie warto przecedzić zawartość przez sitko i lekko ostudzić, a następnie wypić. Enzymy zawarte w czosnku wraz z ciepłym mlekiem sprawią, że będziesz spać jak niemowlę. Ale to nie jedyny plus picia tej mikstury.

Uodparnia

Czosnek to naturalny antybiotyk, który wzmacnia organizm i pozwala szybciej leczyć przeziębiania i zapalenia płuc oraz inne choroby wirusowe.

Problemy z sercem

Czosnek reguluje poziom złego cholesterolu jednocześnie poszerza naczynia krwionośne co zmniejsza ryzyko zawału.

Impotencja

Niewiele osób wie, ale czosnek z mlekiem poprawia krążenie krwi co również pomaga w problemach z potencją. Tylko wtedy już nie możecie zasnąć ;)

 

 

Podobne artykuły