Domowy środek do usuwania owadów ze zderzaka

Motoryzacja Data publikacji: 11 maja 2022

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. W tym również wszelkiej maści owady. To natomiast sprawia, że każda dłuższa podróż samochodem kończy się ogromną ilością owadów, które rozbijają się o zderzak naszego samochodu. 

Ich usunięcie jest trudne. Myjnia ciśnieniowa nie radzi sobie z tym najlepiej. Myjnie szczotkowe sprawdzają się lepiej, ale część kierowców stara się ich unikać ze względu na ślady na lakierze, które pozostają po częstym myciu auta w ten sposób. 

Co więc możemy zrobić, aby skutecznie pozbyć się owadów z karoserii naszego samochodu? Na pewno nie powinniśmy z tym zbyt długo zwlekać. Z jednej strony usunięcie zaschniętych owadów będzie trudniejsze. Z drugiej natomiast ich obecność może powodować wżery w powierzchni lakieru.

Na pewno nie powinniśmy usuwać ich na sucho. Powierzchnia powinna być mokra. Możemy wykorzystać domowy środek, który wykonamy samodzielnie.

Środek na usuwanie owadów z karoserii

Do jego przygotowania będziemy potrzebować:

  • 2 szklanki ciepłej wody
  • ¼ szklanki mydła w płynie
  • ½ szklanki octu

Wszystkie składniki należy wymieszać w butelce z atomizerem. Najpierw spłucz cały zderzak wodą albo umyj myjką ciśnieniową. Nie chcemy, aby znajdowały się na nim jakiekolwiek drobinki piasku, które następnie podczas wycierania spowodowałyby mikrorysy na lakierze.

Powstałą mieszanką spryskujemy powierzchnię zderzaka brudną od owadów. Pozostawiamy na kilka minut, a następnie powtarzamy czynność. Zanieczyszczenia muszą dobrze się rozpuścić, abyśmy podczas polerowanie nie rysowali powierzchni. 

Gdy znów odczekamy kilka minut, wtedy jeszcze raz aplikujemy mieszankę, aby powierzchnia była mokra, a następnie za pomocą delikatnej ściereczki usuwamy zabrudzenia i spłukujemy na samym końcu zwykłą wodą. 

Środki do usuwania owadów z karoserii

W sklepach znajdziemy specjalne środki, które ułatwiają usuwanie owadów z karoserii, szyb oraz innych powierzchni. Jeśli więc wolimy skorzystać z czegoś gotowego, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki specyfik wykorzystać. Pamiętajcie jednak o tym, aby nie wycierać lakieru niczym szorstkim, a wcześniej również pozbyć się z niego piasku. 

Podobne artykuły