Domowy sposób na wrastające włoski, który musisz znać!

Uroda Data publikacji: 09 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Wiele kobiet zna problem wrastających włosków. Normalnie włos rośnie do góry, ale czasami dochodzi do sytuacji, e zakrzywia się i rośnie w głąb skóry powodując jednocześnie ból, stany zapalne i nawet czasem blizny. Do tego guzki powodują brzydkie krosty wypełnione ropą. Możesz pozbyć się tego problemu za pomocą domowych metod.

Domowa metoda na wrastające włosy

Składniki

  • cukier
  • oliwa
  • pinceta i alkohol
  • gorąca woda
  • olej kokosowy

Wykonanie

Zabieg zaczynamy od zrobienia dowolnego peelingu aby złuszczyć naskórek. Jeśli żadnego nie masz zrobisz go bardzo prosto z oliwy i cukru. Peeling robimy we wszystkich miejscach, w których mamy problem z wrastającymi włoskami.

Następnie ręcznik moczymy w gorącej wodzie i przez 10 minut robimy kompres w miejscach dotkniętych problemem. Po kompresie przychodzi kolej na pincetę, którą dezynfekujemy alkoholem aby nie doszło do zakażenia i staramy się usunąć włoski po prostu przekuwając skórę i wyrywając je.

fot. gutfuerdich.co

fot. gutfuerdich.co

Po zabiegu skórę nacieramy olejem kokosowym, który ją oczyści i zmniejszy podrażnienia oraz przyśpieszy gojenie.

Peeling z proszku do pieczenia na wrastające włoski

0387e53c0db19c4aebc13fbd55c84ac9

Jeśli nie chcesz wyrywać włosków to możesz spróbować usunąć je za pomocą peelingu z proszku do pieczenia. Umożliwia ona łagodzenie stanów zapalnych dlatego idealnie nada się do tej kuracji.

Składniki

  • proszek do pieczenia
  • woda
  • olej kokosowy

Przygotowanie

Wodą mieszamy wraz z proszkiem w takich proporcjach aby powstałą z tego gęsta pasta. Peeling nakładasz na wszystkie miejsca dotknięte problemem i po paru minutach spłukujesz, a na koniec nacierasz ciało olejem kokosowym.

Okłady z torebek herbaty

fot. gutfuerdich.co

fot. gutfuerdich.co

Po zaparzeniu herbaty z torebki możesz sobie zrobić okład. Kwas taninowy w niej zawarty zmniejsza stany zapalne i zaczerwienienie skóry. Kurację taką powtarzamy kilka razy dziennie, aż włosek wydostanie się na zewnątrz.

Źródło artykułu: http://www.gutfuerdich.co/eingewachsene-haare/

Podobne artykuły