Domowy sposób na opryszczkę i zajady

Uroda Data publikacji: 08 lutego 2017

Jeśli masz problem z opryszczką albo zajadami to możesz wyleczyć go w domu bez kupowania drogich środków w aptece. Zobacz jak to zrobić!

Jak wyleczyć opryszczkę?

Opryszczka wywoływana jest najczęściej przez wirus HSV-1, jest on zaraźliwy więc opryszczkę możemy przenieść na kogoś. Warto wtedy wiec wstrzymać się od całowania dzieci czy używania tych samych sztućców.

Skutecznym domowym sposobem na walkę z opryszczką jest olejek z drzewa herbacianego. Ma on działanie antybakteryjne, antyseptyczne i co ważniejsze w tym przypadku antywirusowe. Dlatego też sprawdza się przy leczeniu opryszczki, ale również innych chorób wirusowych, jak np. grypa.

Aby wyleczyć za jego pomocą opryszczkę wystarczy namoczyć wacik w olejku z drzewa herbacianego i przyłożyć na chore miejsce. Niech okład pozostanie na chorym miejscu przynajmniej 15 minut. Kurację możesz powtarzać dwa razy dziennie.

Plastry na opryszczkę kosztują ok. 20zł podczas gdy olejek z drzewa herbacianego ok. 6-8 zł i możemy wykorzystać go do innych domowych sposobów. Zobaczcie kilka z nich tutaj.

Domowy sposób na zajady

Zajady to nic innego jak zapalenie kątów ust. Taki stan zapalny można wyleczyć samodzielnie w domu wykorzystując oliwę z oliwek, która jest bogatym źródłem witamin A, D, E i K oraz ma działanie przeciwzapalne. Dodatkowo natłuści naszą popękaną skórę.

Wystarczy kilka razy dziennie nałożyć trochę oliwy na palec i posmarować nim skórę w kącikach ust. Wykorzystaj ten sposób, a w ciągu paru dni pozbędziesz się problemu.

Podobne artykuły