Domowy sposób na wrośnięty paznokieć

Uroda Data publikacji: 16 lutego 2016

Jeśli masz problem z wrastającymi paznokciami u palców stóp to możesz sobie tym poradzić samodzielnie. Warto wcześniej podjąć działania i nie czekać, aż wda się jakaś infekcja.

2016-02-16_134712

Co powoduje wrastanie paznokcia?

Najczęściej jest to po prostu zły sposób obcinania paznokci. Najczęściej staramy się je zaokrąglić i nadajemy im przez to nienaturalny kształt co powoduje ich zaburzenie wzrostu. Paznokcie u stóp powinno obcinać się na prosto więc to jest już dla Ciebie pierwsza rada by uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Ale gdy już nam się to przytrafi na pewno zobaczysz objawy takie jak:

  • opuchnięcie
  • silni ból
  • zaczerwienienie – stan zapalny
  • nadwrażliwość skóry

Domowy sposób na wrastający paznokieć

Będzie nam potrzebny czosnek – to naturalny antybiotyk, który zwalczy stan zapalny. Rozgniatamy go i umieszczamy w miejscu opuchnięcia i zaczerwienienia, a następnie zawijamy bandażem. Możemy to robić na noc, aby w dzień nam to nie przeszkadzało podczas chodzenia. Rano podczas prysznica zdejmujemy opatrunek i świeży czosnek zakładamy na kolejną noc.

W trakcie dnia jeśli masz czas możesz moczyć palec w ciepłej wodzie z kilkoma łyżkami soli – będzie to dla ciebie dodatkowo przyjemność – po całym dniu stania na nogach :)

Gdy stan zapalny już zniknie potnij marchewkę na plasterki, przyłóż do tego miejsca i zostaw na godzinę – dwie. Pomoże ona paznokciowi wydostać się ze skóry, zapobiegnie też kolejnym infekcjom. Powtarzaj to codziennie do czasu gdy paznokieć nie wyrośnie normalnie poza obwód skóry.

Pamiętaj by podczas kolejnego obcinania paznokci ciąć je na prosto, a nie zaokrąglać. Oczywiście są również inne przyczyny więc jeśli znów przytrafi Ci się taka sytuacja możesz wykonać tą kurację ponownie.

 

Podobne artykuły