Domowy sposób na otarcia na udach

Zdrowie Data publikacji: 15 czerwca 2016 / Aktualizacja: 2023-03-16

Otarcia na udach to duży problem zwłaszcza w okresie letnim gdy jest gorąco i skóra między udami się poci. Mają z nimi problemy zarówno szczupłe jak i grubsze osoby, np. przez pocieranie szortami czy skórą o skórę. Dodatkowo wszystko nasila się w wakacje gdy wyjeżdżamy na urlop i dużo więcej chodzimy – wtedy takie obtarcia mogą nam skutecznie popsuć przyjemność z urlopowania. Jak sobie z nimi poradzić?

Krem dla dzieci

Bardzo dobrze sprawdzają się kremy dla dzieci, które używamy przy odparzeniach. Ja osobiście przetestowałam Bephanten, którego używałam swojemu dziecku podczas wakacji. Gdy mi przytrafiły się obtarcia na udach, które mocno piekły akurat podczas pobytu w górach to wieczorem posmarowałam sobie nim bolesne miejsca. Rano już nie miałam z tym problemu, zadziałał bardzo dobrze. Oczywiście kolejne chodzenie może ponowić problem, ale wtedy stosujmy ten krem regularnie i problem powinien zniknąć.

Ten sposób jest o tyle fajny, że taki krem dostaniemy w każdej aptece czy drogerii i nie wymaga od nas dużego zaangażowania. Wystarczy posmarować, a substancje znieczulające dają ulgę, a leczące eliminują problem.

Antyperspirant

Watro również przed wyjściem posmarować sobie te partie ciała antyperspirantem w kulce aby mniej się pociły. Dzięki temu mamy szansę sprawić aby odparzenia się nie pojawiły, albo przynajmniej nie tak wczesnie lub nie tak mocno.

Olej kokosowy

Olej kokosowy idealnie nawilża skórę do tego ma działanie antybakteryjne. Dlatego jeśli masz go pod ręką to warto go wykorzystać do natarcia odparzonych miejsc.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły