Domowy sposób na ładny zapach z butów

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2015-05-22 / Aktualizacja: 2020-02-09

Chcesz by Twoje buty pachniały ładnie? Możesz wypróbować sposób, który dzisiaj Ci przedstawimy. Nie musisz się martwić tym, że Twoje buty nie pachną zbyt ładnie. To normalne. Nasze stopy się pocą, zwłaszcza gdy w butach spędzamy cały dzień.

Dlatego jeśli to możliwe nie powinniśmy oszczędzać na butach i skarpetkach. Powinno one być wykonane z dobrych materiałów, które przepuszczają powietrze. Dlatego świetnie sprawdzają się sportowe buty i skarpetki. Jeśli jednak nasza praca wymaga klasycznego wyglądu możemy postawić na naturalne materiały jak skóra i bawełna.

Za nieprzyjemny zapach butów odpowiadają bakterie i wilgoć w nich panująca, która pochodzi z naszych stóp. Dlatego aby pozbyć się tego nieprzyjemnego zapachu musimy z jednej strony zabić te bakterie, a z drugiej usunąć z nich wilgoć. Dzisiejszy pomysł właśnie w tym Ci pomoże.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Jak usunąć brzydki zapach z butów

Kup herbatę liściastą, najtańszą jaka jest w sklepie. Skoro wykorzystamy ją do naszych butów to nie ma sensu kierować się ceną i smakiem herbaty. Ważne by herbata miała listki, może być też w woreczkach pod warunkiem, że je ma.

Następnie weź olejek zapachowy. Proponuję Ci jakiś o odświeżającym aromacie np. cytrusowy lub miętowy. Również aromat lawendy bardzo dobrze maskuje nieprzyjemne zapachy. Jeśli nie masz takiego olejku to kup go.

Ostatnia rzecz jaką potrzebujemy to bawełniane woreczki na herbatę, które można kupić w wielu sklepach. Są to woreczki wielokrotnego użytku. Jeśli mamy herbatę liściastą w woreczkach to nie będziemy potrzebować dodatkowych.

Gdy wszystkie potrzebne rzeczy udało nam się już gromadzić, do woreczka przesypujemy herbatę liściastą. Następnie zakrapiamy ją kilkoma kropelkami olejku zapachowego. Zamykamy i wkładamy do buta. W jednym woreczku powinny znaleźć się przynajmniej 4 łyżeczki herbaty.

Zostawiamy je tak na noc. Rano wyjmujemy. Herbata świetnie pochłania wilgoć i zabija bakterie. Olejek zapachowy odświeża za to buty i dzięki temu pachną ładnie. Jesteście gotowi na podbój następnego dnia bez obawy, że Wasze buty pachną brzydko! :)

Podobne artykuły