26 lutego 2015

Domowy sposób na czyraki

Czyraki to nic innego jak ropne zapalanie mieszka włosowego. Pojawiają się często tam gdzie skóra narażona jest na tarcie, a z nich wydziela się ropa. Nie wyglądają estetycznie i warto zadbać o ich szybkie usunięcie.

Jak pozbyć się czyraka

Usuniecie czyraka jest dosyć proste, a we wszystkim pomoże nam cebula. Ma ona wiele właściwości i jest szeroko stosowana w naturalnej medycynie. Jej właściwości okazują się również przydatne do walki z czyrakami.

Maść cebulowa na czyraki

Z cebuli przygotujemy maść, jest to bardzo proste. Do tego będziemy potrzebowali oprócz cebuli kilku składników.

  • 1 duża cebula
  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżeczka mąki pszennej
  • 1/2 tubki maści Tormentiol

Zaczynamy od obrania cebuli z łupiny i starcia jej na tarce. Następnie dodajemy do niej pozostałe skłądniki i dokładnie mieszamy. Po połączeniu składników powstanie maść, którą przekładamy do pudełka po kremie lub słoiczka w celu wygodnego jej przechowywanie i stosowania.

Stosowanie

Stosowanie maści jest bardzo proste. Wystarczy dokładnie wmasować ją w czyrak. Możemy ją zmyć po 15 minutach jeśli nie możemy jej pozostawić np. zakładamy rajstopy. Najlepiej jest jednak ją po prostu zostawić na czyraku. Wtedy nakładamy ją rano i wieczorem. Jeśli zmywamy staramy się to robić częściej.

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie maści możesz na noc przyłożyć do czyraka plasterek cebuli i zawinąć go bandażem. Jest to szybszy sposób, który również działa.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.