12 listopada 2014

Domowy sposób na ból gardła

Wielu osobom wydaje się, że ból gardła to problem, który głównie spotyka nas jesienią oraz zimą. Tak naprawdę narażeni na niego jesteśmy także latem. Klimatyzowane pomieszczenia czy pojazdy, zimne napoje i desery to wszystko potencjalne problemy z gardłem. Aby je wyeliminować wypróbujcie ten naturalny domowy sposób z goździkami!

Goździki na ból gardła

Ciekawym pomysłem na pozbycie się bólu gardła są goździki. Nie musimy od razu sięgać po drogie tabletki do ssania, wystarczy, że kupisz paczkę goździków. Następnie żuj 1-2 goździki, a na koniec możesz je wypluć lub połknąć. Zależy jak wolisz, krzywdy Ci nie zrobią :)

Goździki mają naturalne właściwości przeciwzapalne i znieczulające. Dlatego powtarzanie tej czynności kilka razy dziennie może pomóc nam dość szybko pozbyć się stanu zapalnego w naturalny sposób.

Goździki oprócz tego mają jeszcze kilka ciekawych właściwości, które warto znać. Postanowiliśmy się więc z Wami nimi podzielić.

Właściwości goździków

  1. Goździki działają przeciwbólowo
  2. Odświeżają jamę ustną i odświeżają oddech
  3. Zwalczają bakterie (mają właściwości antyseptyczne)
  4. Mają udowodnione działanie antynowotworowe
  5. Pomagają przy niestrawności

Oprócz tego goździki pomogą Wam również odpędzić się od pszczół i os na Waszym balkonie lub w ogrodzie. Wystarczy do tego połówka cytryny i garstka goździków. Zobaczcie sami jak to działa na zdjęciu poniżej.