Domowy sposób na jęczmień na oku sprawdzony przez nasze babcie

Bez kategorii Lifestyle Zdrowie Data publikacji: 17 marca 2017 / Aktualizacja: 2022-03-28

fot. wylecz.to

Jęczmień powstaje na wskutek infekcji mieszka włosowego rzęsy. Trzeba jednak umieć go odróżnić od gradówki, która rozwija się pod skórą. Gradówkę właściwie można usunąć jedynie drogą operacyjną, jedynie wśród małych dzieci czeka się, aż sama się wchłonie. Z jęczmieniem możemy sobie natomiast poradzić samodzielni.

Jak wyleczyć jęczmień

Jęczmień najczęściej sygnalizuje swoje nadejście swędzeniem powieki lub miejscowym jej zaczerwienieniem. Następnie zaczyna dochodzić do obrzęku, oko też zaczyna łzawić. Pojawia się w formie ropnia, który staje się widoczny na powiece oka.

Na pewno słyszeliście o sposobie na przykładanie złota. Jednak każdy okulista go wyśmieje bo tak naprawdę nic to nie daje. Zamiast tego dużo lepiej jest sobie robić ciepłe okłady np. z torebek zielonej herbaty, która działa przeciwzapalnie. Zioła są właśnie głównym z domowych sposobów na radzenie sobie z jęczmieniem.

Skuteczne będą okłady (najlepiej ciepłe) ze świeżo zaparzonego nagietka, rumianku, malin lub pietruszki. Musimy jednak pamiętać aby to robić 3, a nawet cztery razy dziennie. Pomaga to usunać z organizmu bakterie ropne i szybciej wygoić jęczmień. Okład powinien trwać co najmniej 5 minut.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły