Domowy odmrażacz do szyb

Porady Data publikacji: 03 stycznia 2015 / Aktualizacja: 2021-12-29

Poranek, zima – zamarznięte szyby. Chyba nie ma nic gorszego od stania w zimie rano przed autem i czekanie, aż rozgrzeje się silnik aby szyby rozmarzły. Ten problem już nie długo zniknie bo powiemy Wam jak zrobić domowy odmrażacz do szyb.

Domowy odmrażacz do szyb – przepis

Przejdźmy zatem do zrobienia naszego domowego środka do odmrażania szyb w samochodzie. Dzięki temu poranna podróż do pracy będzie na pewno przyjemniejsza :)

Składniki

  • szklanka wody
  • 2 szklanki octu

Przygotowanie

Mieszamy oba płyny ze sobą i przelewamy do butelki z atomizerem np. po płynie do mycia szyb. Możemy teraz spryskać nią szybę samochodu i po chwili zdjąć wodę ściągaczką. Dzięki temu dużo szybciej pozbędziesz się lodu z zamarzniętych szyb.

Sposób na szyby zamarzające od wewnątrz

Jeśli szyby w Twoim samochodzie zamarzają również od wewnątrz to jest to problem z wilgocią. Aby się go pozbyć wystarczy pozbyć się wilgoci. Możecie zastosować pochłaniacz wilgoci, który umieścimy w aucie. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie podali domowego sposobu na zrobienie takiego pochłaniacza wilgoci do auta.

Pochłaniacz wilgoci do samochodu

Aby go zrobić wystarczą nam dwie rzeczy – ryż (albo żwirek do kuwety kota) oraz skarpetka. Skarpetkę wypełniamy ryżem, albo wcześniej wspomnianym żwirkiem i umieszczamy pod siedzeniem. Oba produkty świetnie absorbują wilgoć z powietrza. Dzięki temu nie będzie się ona podczas niskiej temperatury osadzać na szybkie, a potem zamarzać. Taka skarpetka skuteczna jest przez 1,5 miesiąca do dwóch maksymalnie.

Podobne artykuły