Domowe sposoby na tłuszczaki. Jak usunąć tłuszczaka?

Uroda Data publikacji: 26 listopada 2016 / Aktualizacja: 2018-01-06

untitled-1

Tłuszczaki nie wyglądają estetycznie. Są objawem stanu zapalnego gruczołu łojowego. Podczas gdy ten zatyka się na skórze pojawia się krostka wypełniona białą tłustą substancją. Najłatwiejszym sposobem na ich pozbycie wydaje się po prostu wyciśnięcie, ale nie powinno się tego robić! Zobacz jak pozbyć się tłuszczaków.

Jak usuwać tłuszczaki?

Są dwie skuteczne metody na ich usunięcie. Obydwie są bardzo proste i powinnyście je stosować zamiast wyciskania.

Olej rycynowy

Do pierwszej z nich będziemy potrzebować olejku rycynowego. Wysusza skórę, działa przeciwzapalnie i ściąga, dlatego świetnie się do tego nadaje. Wystarczy za pomocą wacika wetrzeć go w zmiany skórne, których chcemy się pozbyć, a następnie zrobić w to miejsce gorący okład. Wystarczy rozgrzany ręcznik :)

Aloes

Drugi sposób będzie wymagał aloesu. który możesz hodować w swoim domu. Aloes przyśpiesza gojenie ran, jeśli wetrzemy go kilka razy dziennie  zmiany skórne to rozwiąże nasz problem.

Miód

Prostym sposobem jest wykorzystanie miodu, który ma działanie przeciwzapalne oraz mąki. Wystarczy wymieszać mąkę z miodem w proporcjach takich aby powstałą z tego gęsta pasta, która utrzyma się na skórze. Następnie nakładamy taką pastę na krostki i pozostawiamy na 36 godzin. Najlepiej przykryć plasterkiem.

Podobne artykuły