Domowe sposoby na zmarszczki przy ustach

Uroda Data publikacji: 01 marca 2016 / Aktualizacja: 2017-05-01

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Zmarszczki to coś przed czym nie uciekniemy, ale możemy opóźniać ich powstawanie i redukować ich widoczność. W tym artykule dowiecie się jak poradzić sobie ze zmarszczkami w okolicach ust.

Na walkę z tego typu zmarszczkami idealnie nadają się maseczki. przedstawimy Wam przepis na maseczkę miodowo-jogurtową, która idealnie redukuje widoczność zmarszczek przy ustach. Do jej przygotowania będziemy potrzebować:

  • łyżkę miodu
  • łyżkę jogurtu naturalnego
  • łyżkę cukru

Wszystkie trzy składniki mieszamy ze sobą aż powstanie jednolita masa. Następnie rozprowadzamy maseczkę w okolicach ust gdzie powstają zmarszczki. Zostawiamy ją na kwadrans i po tym czasie zmywamy – lub zlizujemy ;)

Możecie też zrobić sobie inną maseczkę, która jest równie prosta. Składają się na nią:

  • łyżka awokado
  • łyżka jogurtu naturalnego
  • łyżka cukru

Składniki dobrze ze sobą blendujemy i postępujemy jak w przypadku wcześniejszej maseczki. Możecie je stosować zamiennie.

Pamiętajcie też, że zmarszczki są wynikiem palenia, złego odżywiania, stresu czy braku nawilżania skóry. Postarajcie się więc również te rzeczy zmienić w swoim życiu, a na pewno zmarszczki nie będą dla Was aż tak dużym problemem.

Na poniższym filmie możesz zobaczyć w jaki sposób powstają zmarszczki i w jakim wieku. Warto rozumieć czym są zmarszczki i jak powstają gdy chcemy z nimi walczyć.

 

Podobne artykuły