Domowe sposoby na przetłuszczające się włosy

Uroda Data publikacji: 06 lutego 2015 / Aktualizacja: 2018-09-16

Masz problem z przetłuszczającymi się włosami? Dzisiaj podpowiemy Ci kilka domowych sposobów na przetłuszczające się włosy. Zacznij je stosować, a Twój problem zniknie!

Cytryna na przetłuszczające się włosy

Wykonaj kwaśną płukankę do włosów, która jest bardzo prosta w przygotowaniu. Wystarczy wycisnąć sok z 1/2 cytryny i dodać go do litra wody, która wcześniej została przegotowana i ostudzona. Taką płukankę wykonujemy raz w tygodniu. Pozostawiamy ją przez 20 minut na włosach, dopiero potem spłukujemy do końca wodą.

Płukanka z octu jabłkowego

Ocet jabłkowy jest bogaty w witaminy oraz minerały. Płukanka do włosów wykonana z niego ogranicza wypadanie włosów oraz przeciwdziała nadmiernemu ich przetłuszczaniu się. Do szklanki przegotowanej wody dodaj 2 łyżki octu i taką mieszankę zastosuj tak samo jak w przypadku płukanki cytrynowej.

Pokrzywa na przetłuszczające się włosy

Pokrzywa to bardzo popularna roślina stosowana w pielęgnacji włosów. Kiedyś prawie w każdym domu był szampon pokrzywowy. Pokrzywę parzymy i stosujemy ją jak płukankę do włosów dwa razy w tygodniu. Nie stosuj jej jednak gdy masz blond włosy. Może ona zmienić ich odcień. W takim przypadku może wykorzystać rozmaryn lub tymianek.

Surowe białko na przetłuszczające się włosy

Surowe białka są bardzo dobrym naturalnym środkiem zapobiegającym przetłuszczaniu się włosów. Oprócz tego bardzo dobrze wpływa na ich kondycję. Zrób maseczkę z ubitego białka i żółtka, a następnie nałóż na włosy na 20 minut. Po tym czasie zmyj. Zabieg stosuj raz na dwa tygodnie.

Glinka na przetłuszczające się włosy

Glinka zielona to bardzo dobry domowy sposób na rozprawienie się z przetłuszczającymi się włosami. Wykonujemy z niej maskę na włosy. Wystarczy dodać wody by stworzyć gładką masę, a następnie nałożyć ją na wilgotne włosy. Po 5-10 minutach maskę spłukujemy.

Podobne artykuły