Domowe sposoby na podrażnienia po goleniu nóg

Na pewno każda z nas kiedyś miała lub nadal ma z tym problem. Jest to oczywiście kwestia odpowiedniego doboru sposobu golenia oraz późniejszego dbania o skórę. Tutaj podpowiem Wam kilka przydatnych domowych sposobów na podrażnienia nóg po goleniu :)

0001QR5MBYVI0E10-C116-F4

Jedna z ważnych zasad to to aby golić nogi tuż po kąpieli lub prysznicu. Ciepła woda sprawia, że włoski są miękkie, a skóra jest wtedy mniej wrażliwa i podatna na różne podrażnienia.

Jeśli mimo to mamy problem z podrażnieniami dobrym sposobem jest kompres z dodatkiem olejku lawendowego. Takim kompresem dokładnie obtulamy miejsca podrażnienia.

Drugi sposób to masaż skóry z użyciem olejku jojoba lub z awokado. Kilka minut w zupełności wystarczy do poczucia ulgi.

Innym skutecznym środkiem łagodzącym jest pasta wykonana z kilku aspiryn rozpuszczonych w łyżeczce letniej wody. Zastosuj pastę miejscowo na podrażnione miejsca i pozostaw ją na 10-15 minut. Po tym czasie poczujesz wyraźną ulgę.

Ja przed goleniem nóg robię sobie peeling z kawy lub soli, wtedy mam mniej podrażnioną skóre, a nogi są bardziej gładsze.

Na krostki najlepszy jest rumianek. Zaparz sobie w szklance kilka saszetek i poprzykładaj,lekko masując. Polecam krem z Eveline dla skóry wrażliwej..Ja przykładowo mocze maszynki do golenia w gorącej wodzie, wcześnie robie peeling i nakładam zwykłą oliwkę po depilacji.

Skomentuj

Domowe sposoby na podrażnienia po goleniu nóg