Domowe sposoby na pieczenie miejsc intymnych

Wiele kobiet wstydzi się chorób okolic intymnych, krępuje się iść do ginekologa . Nic więc dziwnego, że często podejmowane są próby radzenia sobie z tymi dolegliwościami domowymi sposobami. Na szczęście jest kilka domowych sposobów, które pomogą nam sobie poradzić z tymi dolegliwościami.

http://www.dreamstime.com/-image16334215

Dolegliwość miejsc intymnych takie jak: świąd, pieczenie miejsc intymnych, upławy i nieprzyjemny zapach świadczą o tym, że została zaburzona naturalna flora bakteryjna i rozwija się infekcja.

Używaj kosmetyków, które będą dobrze tolerowane przez wrażliwą skórę miejsc intymnych i pomogą jej utrzymać prawidłowy (bakteriostatyczny) poziom pH. W związku z tym używaj żeli do higieny intymnej.

W czasie kąpieli unikaj mycia miejsc intymnych zwykłym mydłem, ma bowiem ono właściwości osuszające poza tym substancje w mydle mają odczyn zasadowy, dzięki czemu tworzą się środowiska idealne do rozwoju mikroorganizmów.

Zastosuj płukankę z kwasu borowego

W celu złagodzenia świądu i pieczenia warg sromowych możesz zastosować płukankę z 3% roztworu kwasu borowego. Przemywaj nim srom 2-3 razy dziennie.

Możesz spróbować kupić w aptece jeśli nie jesteś uczulona!! “Gałki dopochwowe z propolisem.” (koszt ok. 10zl) Sprawdzi się zwłaszcza gdy mamy do czynienia z grzybicą pochwy. To nic strasznego i zdarza się dosyć często, zwłaszcza jeśli raz zostałyśmy zarażone. Wtedy skóra robi się bardzo szorstka i powstaje biały nalot. Na grzybicę pochwy można stosować też citrosept w płynie.

Czasami pojawia się też silne swędzenie. Na takie swędzenie polecam tatntum rosa, swietnie pomaga. radze tez odstawić mydło, bez względu na to jakie, zdecydowanie lepiej działa płyn do higieny intymnej. mnie takie dolegliwości trapiły tez często i zrobiłam własnie tak jak piszę – zero mydła i czasem saszetka tantum rosa – dolegliwości mijają jak ręka odjął. poza tym wazne jest aby zawsze po stosunku oddać mocz – to wypłukuje ewentualne bakterie.

Skomentuj

Domowe sposoby na pieczenie miejsc intymnych