22 lipca 2014

Domowe sposoby na pajączki

630749

rzyczyną twoich kłopotów jest mała elastyczność, a w przypadku „pajączków” – także kruchość ścianek naczynek krwionośnych. Naczynia o słabych ściankach nie wytrzymują po prostu ciśnienia krwi i pękają. Prześwitujące przez naskórek czerwone żyłki, zwane pajączkami, to właśnie ślady po takich pęknięciach.

Co działa na naczynka:

• wyciągi z roślin wzmacniających, uelastyczniających ściany naczyń krwionośnych i poprawiających krążenie: miłorząb japoński (Ginkgo biloba), arnika górska, nagietek;
• substancje o działaniu łagodzącym podrażnienia: algi morskie, wyciąg z krwawnika, wyciąg z oczaru wirginijskiego, wyciąg z rumianku;
• witaminy i minerały: witamina C witamina K krzem;
• olejki eteryczne: cyprysowy, melisowy, szałwiowy.

Nasiona kasztanowca zwyczajnego przyniosą ulgę Twoim nogom.

Pomogą na świąd, ból, opuchliznę i napięcie w nogach. Badania udowadniają, że kasztanowiec poprawia krążenie w nogach, zmniejsza zapalenie oraz wzmacnia żyły i naczynka. Zmieszaj wodę destylowaną z naparem z kasztanowca zwyczajnego w proporcjach 10:1. Rób okłady na nogi.

Głóg.

Zawiera witaminę C, związki flawonowe, cynk i siarkę. Wszystkie te składniki są bardzo pomocne w leczeniu pajączków i żylaków. Zażywaj dwieście miligramów trzy razy dziennie.

Domowe kosmetyki

Maseczka nagietkowo-rumiankowa

Łyżkę kwiatu nagietka, łyżkę kwiatu rumianku, pół łyżki ziela kasztanowca i pół łyżki ziela skrzypu zalewamy 3/4 szklanki wrzącej wody. Odstawiamy na 30 minut Odcedzamy napar, mieszamy z mąką ziemniaczaną w takich proporcjach, by powstała dość gęsta masa. Gdy jest chłodna, nakładamy ją na twarz na 15-20 minut. Zmywamy letnią przegotowaną wodą.

Okład z szałwii

3 łyżki szałwii zalewamy 1/4 szklanki ciepłej wody. Odstawiamy pod przykryciem na 30 minut. Sprawdzamy temperaturę ziół – jeśli są letnie, nakładamy je na szyję i przykrywamy kawałkiem gazy. Po 10-15 minutach zdejmujemy zioła i przemywamy twarz letnią przegotowaną wodą.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.