20 lipca 2014

Domowe sposoby na opuchliznę

Fotolia_2064967_Subscription_L

Opuchlizna ma różne podłoże, ale zawsze jest dla nas męcząca lub po prostu mało estetyczna. Co wtedy zrobić gdy chcemy jej się pozbyć? Jest na to kilka domowych sposobów, z których możecie skorzystać.

Ocet winny na opuchliznę

Korzystny wpływ na zmniejszenie opuchlizny ma miejscowe stosowanie octu winnego. Zmieszaj dwie części octu z dwiema częściami ciepłej wody. Zamocz w nim ręcznik i przyłóż do miejsca z opuchlizną i zostaw na kilkanaście minut. Zabieg możesz powtarzać.

Domowy środek na opuchliznę

Zmieszaj ze sobą ½ łyżki melasy, 1 łyżkę anyżu i 250 ml wody. Zmniejszy to opuchliznę stóp, serio! Zwłaszcza jak ma to przewlekły charakter np. musisz dużo w pracy chodzić i stopy się męczą.

Kapusta na opuchliznę

Okłady z liści kapusty na obrzęki, na siniaki, na zapalenie żył, na żylaki…

Podczas wakacyjnych wycieczek często widzimy na polach kapustę. Zbiera się ją z pola dopiero późną jesienną, dlatego gdy przeforsujemy się, stłuczemy kostkę, spuchnie noga lub ręka, możemy posłużyć się starym sposobem Babuni. Liście kapusty po wycięciu „żył”, należy zmiażdżyć tak aby zaczęły oddawać swój sok. Takie liście kapusty doskonale nadają się na okłady na obolałe stawy, kręgosłup, opuchnięte, zmęczone długim marszem nogi, nabrzmiałe i ciężkie nogi przy stanach zapalnych żył, siniaki po stłuczeniach. Po prostu wystarczy przyłożyć liście dwoma, trzema warstwami i zawinąć folią i zabandażować. Po 30 min należy wymienić liście na nowe.Okłady można stosować wielokrotnie. Dość szybko przynoszą ulgę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.