Domowe sposoby na nadmierne pocenie się

Jeśli masz problemy z nadmiernym poceniem się musisz wypróbować kilka domowych sposobów, które mogą Ci pomóc. Dzięki temu zapobiegniesz wielu stresowym sytuacjom, w którym czujemy się niekomfortowo.

Kompresy z szałwii

Szałwia lekarska ceniona jest ze względu na wiele swoich właściwości. Ma działanie przeciwzapalne czy przeciwbakteryjne. To drugie jest dla nas w tej chwili najcenniejsze, bo jak wiecie nieprzyjemny zapach potu powodują bakterie, więc za jednym razem możemy załatwić dwa problemy.

Kompres z szałwii możemy zastosować na problemy z nadmiernym poceniem się np. podczas nocy. Przemywamy takim kompresem skórę w newralgicznych miejscach np. pod pachami i w innych częściach ciała. Zabieg należy powtarzać dwa razy dziennie, a kompres wystarczy zamoczyć w zaparzonej szałwii.

Wywar z kory dębu

Napar z kory dębu można stosować na stany zapalne skóry. Świetnie również sprawdza się jako remedium na nadmierne pocenie się. Wywar przygotowuje się bardzo łatwo, wystarczy sproszkować korę dębu i wrzucić dwie łyżki na szklankę wrzątku. Możemy taki wywar stosować miejscowo tak samo jak kompresy z szałwii.

Kąpiel rumiankowa

Jeśli bierzesz kąpiele w wannie to świetnie sprawdzi się ten sposób. Z trzech łyżek rumianku robimy napar, a następnie dodajemy go do naszej kąpieli. Możesz wykorzystać zwykłą herbatę rumiankową, dzięki czemu zabieg jest bardzo tani i łatwo dostępny.