Domowe sposoby na kurzajki czyli jak pozbyć się kurzajek?

Uroda Data publikacji: 25 października 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Kurzajki są powodowane przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, który ma ponad 100 różnych odmian. Mogą pojawić się na dłoniach, stopach, ale również w innych miejscach. Chcesz się ich pozbyć? Wypróbuj domowe sposoby. Zobacz jak pozbyć się tego typu brodawek!

  1. Kurzajki powstają przez wirus HPV
  2. Kurzajkami możemy zarazić innych
  3. Dowiedz się jak usunąć kurzajki na stałe

Czym są kurzajki i jak się ich pozbyć?

Mogą wyglądać różnie. Mogą być małe, duże, brązowe, o kolorze skóry czy lekko różowe. Mogą być również płaskie i zaokrąglone. Jedno jest pewne. Gdy pojawi się jedna kurzajka, często zaraz pojawiają się następne i jeśli w porę nie zareagujemy to dużo ciężej jest się ich pozbyć. Kurzajkami możemy również zarazić innych np. dzieci. Pamiętajmy, że powoduje je wirus HPV, który jest zaraźliwy.

Kurzajka na stopie

Kurzajka na stopie

Ocet jabłkowy na kurzajki

untitled-1

Ocet jabłkowy posiada wiele cennych właściwości i przydaje się również podczas walki z kurzajkami. Jeśli nie wiesz jak pozbyć się brodawki to zacznij właśnie od niego. Po zabiegu octem brodawka powinna umrzeć i już przez dłuższy czas nie powrócić.

Czego będziemy potrzebować

  • 2 łyżki octu jabłkowego
  • wacik
  • bandaż

Kuracja

Wacik maczamy w occie i przykładamy do brodawki. Następnie zawiązujemy bandażem i pozostawiamy na noc. Rano możemy zdjąć kompres.

Czosnek na kurzajki

2016-10-25_231331

Czosnek to kolejny domowy sposób na kurzajki. Jego działanie polega na oddzielaniu brodawki od skóry i ostatecznie po prostu odpada. Jego stosowanie jest bardzo proste. Wystarczy przyłożyć plasterek czosnku do brodawki i zawiązać bandażem. Nosimy go tak przez cały dzień trzy razy zmieniając na nowy. Po upływie dwóch tygodni brodawka powinna całkowicie odpaść.

Cytryna na kurzajki

2016-10-25_231922

Cytryna ma bardzo mocne działanie przeciwwirusowe, dlatego idealnie nadaje się do walki z wirusem HPV czyli kurzajką. Jej stosowanie jest bardzo proste. Wacik moczymy w soku z cytryny, a następnie smarujemy nim dokładnie zakażony obszar. Kurzajek nie zakrywamy, pozostawiamy je na powietrzu. Najlepiej robić to wieczorem na noc aby nie zmywać kwasku cytrynowego.

Podobne artykuły