Domowe sposoby na cellulit

Kategoria: Uroda
Data publikacji: 2015-11-24 / Aktualizacja: 2019-03-21

Chcesz pozbyć się cellulitu i w wakacje bez skrępowania ubrać kostium kąpielowy? Wypróbuj te trzy kroki, dzięki którym zwalczysz cellulit. Nie jest to trudne, ale wymaga solidności i systematyczności.

Krok 1: złuszczanie

Rozprowadź olej słonecznikowy po miejscach na ciele gdzie masz cellulit. Po 15 minutach weź gorący prysznic. Następnie weź gąbkę naturalną i dokładnie umyj miejsca mydłem, w których masz cellulit. Dzięki temu prostemu zabiegowi usuniesz martwy naskórek. Pamiętaj by po złuszczeniu nawilżyć skórę jakimś kremem. Wykonuj go raz w tygodniu.

Krok 2: nacieranie

Robimy domowy środek przeciwko cellulitowi. Do tego celu będziemy potrzebować cztery awokado i oliwę z oliwek. Będziemy potrzebować samych pestek, które trzemy na tarce na jednolitą masę. Zalewamy ją oliwą i na trzy dni odkładamy w zaciemnione miejsce. Potem przetrzymujcie pastę w lodówce aby się nie zepsuła.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Gdy preparat jest gotowy nanieś go na miejsce okraszone cellulitem.  Pozostaw na 5 minut i dokładnie umyj. Czynność powtarzaj raz w tygodniu.

Krok 3: masaż

Na początku weź prysznic. Potem weź jakiś krem do masażu, oliwkę dla dzieci lub to co masz w domu. Masaż zaczynaj od dołu, prowadząc go ku górze. Masować powinno się zawsze w kierunku serca.

Ruchy powinny być powolne i długie. Rozciągamy w ten sposób skórę ku górze. Dzięki temu redukujemy tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć i likwidujemy cellulit. Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu na brzuchu musisz pamiętać, że tutaj ruchy powinny być koliste.

Podobne artykuły