24 lipca 2014

Domowa maść na rozstępy

usuwanie-rozstepów

Na pojawiające się czerwone pręgi na skórze zastosuj olejek lawendowy. Wystarczy regularnie wcierać go w skórę. Pielęgnacja skóry domowymi sposobami będzie skuteczna pod jednym warunkiem – musi być regularna i systematyczna. Jednorazowe zastosowanie olejku nie przyniesie spodziewanych efektów. Domowe metody na rozstępy opierają się na specjalnie przygotowanych preparatach. Jednym z nich jest mieszanka oliwy z oliwek, olejku winogronowego (ewentualnie olejku ze słodkich migdałów lub pestek brzoskwiń) i olejku eterycznego, np. szałwiowego lub mandarynkowego.

Olejek jojoba również przychodzi na pomoc skórze. Olejek jojoba i kilka kropli olejku eterycznego wystarczy dodać do masła shea. Żeby preparat był jednolity, należy go podgrzać w kąpieli wodnej. Kobiety w ciąży powinny zasięgnąć rady lekarza przed stosowaniem jakiegokolwiek preparatu domowej roboty. Warto pamiętać też o zaletach peelingu. Istnieją różne rodzaje peelingu, wystarczy więc dobrać odpowiedni do swojego rodzaju skóry. Dzięki złuszczaniu martwego naskórka, olejki mogą się lepiej i szybciej wchłonąć w skórę.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.