Dlaczego warto zaraz po wstaniu wypić szklankę wody?

Zdrowie Data publikacji: 12 maja 2016

Picie wody z samego rana jest bardzo dobre dla Twojego organizmu. Jeśli nie masz takiego nawyku, zacznij od dzisiaj go w sobie wyrabiać.

DomPelenPomyslow---Najlepsze-pomysły-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Poprawia pracę mózgu

Picie wody poprawia pracę naszego mózgu, jest to niezwykle istotne z samego rana. Szklanka świeżej wody wypita od razu po obudzenia pozwoli nam się szybciej się obudzić i dotleni komórki w naszym mózgu dzięki czemu już od samego rana poprawimy naszą efektywność.

Wspomaga pracę nerek

Picie odpowiedniej ilości wody dziennie jest bardzo istotne dla prawidłowej pracy naszych nerek. Wypicie szklanki wody na czczo z samego rana dodatkowo wspomaga ich pracę.

Przyśpiesza metabolizm

Nie tylko pomoże Ci w zaparciach, ale również zwiększy Twój metabolizm. Do tego warto dodać do niej trochę soku cytryny. Po pierwsze działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie, więc pomaga naszej odporności w zachowaniu zdrowia. Do tego dostarczamy organizmowi witaminę C.

Oczyszcza nasz organizm

W naszym ciele zbierają się toksyny, picie wody pozwala organizmowi lepiej się ich pozbyć. Działa to również na naszą urodę. Toksyny pogarszają wygląd naszej skóry. Gdy ich się pozbędziemy nasza skóra będzie jędrniejsza i bardziej elastyczna. Oprócz tego możemy również zmniejszyć cellulit.

To co zaczniecie dzień od szklanki wody? To tak mało, a tyle może zmienić w naszym życiu :)

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły