Dlaczego warto pić sok z cytryny?

Zdrowie Data publikacji: 27 sierpnia 2016 / Aktualizacja: 2018-03-10

Jeśli lubisz sok z cytryny to dobrze – warto jest go pić. Ma wiele wartościowych dla zdrowia działań. W tym artykule poznacie kilka powodów, dla których warto włączyć sok z cytryny do swojej codziennej diety :)

1. Przeciwutleniacz

Sok z cytryny to silny przeciwutleniacz, który zapobiega działaniu wolnych rodników w naszym organizmie. Do tego zawiera wiele witaminy C. Wzmacnia naszą odporność i pomaga usuwać toksyny z organizmu. Niweluje złe działania niewłaściwych nawyków żywieniowych.

2. Oczyszcza

Sok z cytryny to jeden z najlepszych naturalnych środków oczyszczających nasz organizm. Spożywany wraz z wodą pomaga usuwać z organizmu toksyny przez co dobrze wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie oraz cerę. Wspiera też funkcjonowanie nerek.

3. Regulacja pH

Sok z cytryny zmniejsza nadmiar kwasu żołądkowego i reguluje poziom pH naszego organizmu. Gdy dojdzie do zakwaszenia organizmu możemy dużo częściej chorować, źle się czuć lub popadać w stany depresyjne.

4. Serce

Kwas z cytryny dzięki dużej zawartości witaminy C, hesperydyny i rutyny jest świetnym pomocnikiem w walce o nasze zdrowe serce. Poprawia elastyczność żył, reguluje ciśnienie tętnicze, zmniejsza cholesterol. Potrafi też usuwać żylaki! Warto pić go dla naszego serca :)

5. Odchudzanie

Sok z cytryny jest również naszym sprzymierzeńcem podczas odchudzania. Chcesz zrzucić parę zbędnych kilogramów? Włącz go do swojej diety. Oczywiście musisz pamiętać o nawykach dobrego żywienia bo nie jest żadnym cudownym środkiem, jedynie wspomaga cały proces.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły