Dlaczego warto dodać ocet jabłkowy do kąpieli?

Uroda Data publikacji: 14 listopada 2016

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Podczas następnej kąpieli dodaj 2 szklanki octu jabłkowego do swojej kąpieli. Jeśli będzie trwała ona przynajmniej 20 minut to zyskasz na tym naprawdę wiele. Jesteś ciekawa, dlaczego warto wykąpać się w wodzie z dodatkiem octu jabłkowego? :)

Ocet jabłkowy to niezwykły specyfik. Dzięki dodaniu go do swojej kąpieli oczyścisz swoją skórę. To dlatego, że ocet jabłkowy zabija bakterie. Ale to nie jedyne z działań.

Ocet jabłkowy eliminuje też stany zapalne skóry więc pomoże wyeliminować wszelkie podrażnienia czy krostki, które mogą być wynikiem podrażnień po goleniu lub wrastających włosków.

Jeśli są wakacje i zbyt mocno się opalisz taka kąpiel pomoże Ci przynieść ulgę. Ocet jabłkowy działa łagodząco na oparzenia skórne.

Jeśli przy okazji wymoczysz w tej wodzie włosy możesz również pozbyć się łupieżu – to dzięki eliminacji stanów zapalnych i poprawiania kondycji na skórze głowy.

Ocet jabłkowy to też naturalny dezodorant. Nie spłukuj się, po prostu wytrzyj, a zauważysz, że Twoje ciało w mniejszym stopniu się poci, a do tego nie wydziela nieprzyjemnych zapachów.

Naprawdę warto wykorzystać te właściwości octu jabłkowego i wypróbować taką kąpiel :)

Podobne artykuły