Dlaczego rano na pusty żołądek należy wypić szklankę wody?

Zdrowie Data publikacji: 13 czerwca 2016 / Aktualizacja: 2018-06-30

Szklanka wody na czczo to jedna z lepszych rzeczy jaką rano możecie zrobić dla swojego organizmu i nie wymaga to od nas specjalnych poświęceń. Wystarczy wypić jedną szklankę wody. Dlaczego?

Zadba o naszą skórę

Nasza skóra po całej nocy potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, dzięki czemu jej komórki są mocniejsze i wolniej się starzeją. Dodatkowo woda wypłukuje toksyny ze skóry dzięki czemu utrzymasz ją zdrowszą i gładką przez wiele lat.

Pobudza mocz

Dzięki temu usuwamy z organizmu toksyny i inne szkodliwe substancje. Oddawanie moczu to naturalne filtrowanie organizmu, dlatego tak ważne jest spożywanie odpowiedniej ilości płynów aby pobudzać nerki do działania i filtrowania zanieczyszczeń.

Pomaga schudnąć

Szklanka chłodnej wody z rana potrafi podkręcić nasz metabolizm już od wczesnych godzin porannych dlatego będzie nam łatwiej uzyskać efekty wywodzące się z diety.

Sprzyja trawieniu

Jeśli masz problemy żołądkowe to szklanka wody poprawi trawienie i poprawi perystaltykę jelit dzięki czemu będziesz lepiej czuć się podczas dnia.

Zapobiega infekcjom dróg moczowych

Regularne picie wody w odpowiednich ilościach obniża ryzyko infekcji dróg moczowych np. zapaleniu pęcherza.

Zwalcza opuchnięcia

Wiele opuchnięć naszego ciała wynika z gromadzenia przez nie wody. To dlatego, że za mało jej pijemy dlatego ważne jest to by dostarczać organizmowi wody i zadbać o odpowiednią gospodarkę wodną.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły