Dlaczego puchną mi nogi?

Zdrowie Data publikacji: 15 lipca 2016

Wahania wagi to często skutek zatrzymania wody w organizmie, przy okazji efekt ubocznym tego stanu rzeczy jest opuchlizna nóg. Zdarza się to szczególnie często u kobiet w ciąży czy osób o małej aktywności fizycznej. Może też być skutkiem ubocznym niektórych leków.

a07da72cabcf574cb6a2c422b91f704e-800x400

Jeśli zdarza Ci się problem opuchniętych nóg, to jest kilka czynników, które temu sprzyjają. Spróbuj je wyeliminować ze swojego dnia, a problem powinien minąć :)

Za dużo soli

Lubisz szybkie przekąski na mieście? Wiele gotowych produktów zawiera bardzo dużo soli, której i tak jemy zbyt dużo. Sól zatrzymuje wodę w organizmie. W skrajnych przypadkach może to spowodować, że komórki będą 20 razy większe niż zwykle.

2016-07-15_153413

Dlatego też możesz mieć problem ze spuchniętymi nogami. Zrezygnuj więc z Fast-Foodów oraz gotowych produktów, które kupujesz w sklepach. Zacznij przygotowywać wszystko sama i dbaj o ilość spożywanej soli, dzięki temu pozbędziesz się problemu spuchniętych nóg.

Alkohol

Alkohol tak samo jak sól zatrzymuje wodę w organizmie. Jeśli zważysz się przed imprezą i będziesz robić to kilka dni po imprezie zauważysz, że Twoja waga jest większa. Nie jest to jednak wina tłuszczu, a wody zgromadzonej w ciele.

2016-07-15_153725

Regularne picie alkoholu może więc powodować opuchliznę nóg. Jeśli spożywasz go często i cierpisz na tą dolegliwość to powinnaś przestać.

Za mało wody

Zbyt mała ilość wody powoduje zatrzymanie wody w organizmie i chociaż brzmi to dziwnie to ma to sens. Gdy dostarczamy organizmowi wodę on może swobodnie nią zarządzać. Jeśli jednak odetniemy go od potrzebnej ilości wody zacznie gromadzić pozostałą wodę na zapas. Wtedy dochodzi do zatrzymania wody w organizmie i obrzęków w tym również nóg.

2016-07-15_154001

Dorosły człowiek podczas doby powinien spożywać ok. 1,5l płynów. Więcej dowiesz się tutaj. Jeśli będziesz trzymać się tej zasady gospodarka wodna Twojego organizmu będzie działała poprawnie. Do tego woda wypłukuje z organizmu toksyny, więc zaczniesz się ogólnie lepiej czuć, a nawet poprawi się Twoja cera!

Źródło artykułu: http://www.heftig.de/natuerlich-entwaessern/

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły