Dlaczego powinnaś zacząć jeść imbir jeśli chcesz schudnąć?

Zdrowie Data publikacji: 15 maja 2018

Imbir jest jednym z produktów, którego liczne zalety zdrowotne znane są nam od tysięcy lat. Jest on również bardzo pomocny w procesie odchudzania i tej właśnie właściwości przyjrzymy się dzisiaj. Stosowanie go w codziennej diecie może pomóc Ci osiągnąć szybsze efekty w odchudzaniu.

Imbir na szybsze odchudzanie

Jedną z cennych dla osób odchudzających się właściwości imbiru jest zmniejszenie apetytu. Sprawia to, że nie mamy takich problemów z utrzymaniem diety i podjadaniem pomiędzy posiłkami. Zmniejszone łaknienie zmniejsza ilość spożywanych posiłków, a co za tym idzie kalorii. Dlatego warto zacząć go stosować gdy czujemy, że głód zaczyna nam przeszkadzać w prowadzeniu diety i nie wytrzymujemy do godziny, w której coś zjemy.

Imbir ułatwia trawienie. Oprócz tego pomaga regulować wysoki poziom cukru, dlatego energia, którą czerpiemy z posiłków uwalniana jest stopniowo, a nadmiar cukru nie jest w takiej samej ilości jak wcześniej odkładany w formie tkanki tłuszczowej. Dlatego też imbir w znaczny sposób zmniejszyć ilość tłuszczyku np. na brzuchu.

Oprócz tego przyśpiesza metabolizm co sprawia, że spalamy w ciągu dnia więcej kalorii. W połączeniu z wcześniejszym działaniem ograniczającym ilość odkładającego się tłuszczu, staje się naprawdę świetnym naturalnym suplementem dla osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Kolejna cenna właściwość to oczyszczanie organizmu z toksyn. Toksyny utrudniają odchudzanie, spowalniają metabolizm i wpływają na retencję wody w organizmie. Dlatego warto pamiętać o tym i wyeliminować ten problem podczas odchudzania.

Jakie jeszcze działanie ma imbir?

 1. Zapobiega rakowi
 2. Zapobiega skurczom menstruacyjnym
 3. Łagodzi biegunkę
 4. Zmniejsza nudności
 5. Wpływa dobrze na kości
 6. Działa podobanie do aspiryny
 7. Stymuluje układ odpornościowy
 8. Działa rozgrzewająco
 9. Niszczy grzyby i wirusy
 10. Zabija bakerie
 11. Działa wykrztuśnie
 12. Pomaga w stanach zapalnych zatok
 13. Działa napotnie
 14. Przeciwdziała nadmiarom gazów w jelitach
 15. Działa przeciwzapalnie
 16. Reguluje pracę woreczka żółciowego
 17. Zwiększa koncentrację
 18. Poprawia krążenie krwi
 19. Działa przeciwobrzękowo
 20. Chroni przed tworzeniem się zakrzepów krwi

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły