DIY Uniwersalna maść pokrzywowo-nagietkowa w 10 minut

Uroda Data publikacji: 09 października 2015

Zapraszam Was na sporządzenie łatwej maści pokrzywowo-nagietkowej. Nie trzeba żadnych emulgatorów czy skomplikowanych składników. Wystarczy zerwać trochę ziółek jak liście pokrzywy i kwiaty nagietka, rozejrzeć się w swojej kuchni i łazience za składnikami jak: krem Nivea (lub inny), smalec (można zastosować maść ziołową kupną w aptece), olej, gliceryna. Sporządzenie takiej maści zajmie nam około 10 minut. A trzeba pamiętać, że maść pokrzywowo-nagietkowa ma działanie uniwersalne, wygładza, natłuszcza, odżywia cerę, a nawet działa przeciwzmarszczkowo i jest przeznaczona do każdego typu cery.

PRZEPIS NA MAŚĆ POKRZYWOWĄ-NAGIETKOWĄ
Kiedy już mamy sporządzone oleje ziołowe tzw. maceraty i znamy ich działanie przystępujemy do stworzenia maści pokrzywowo – nagietkowej. Do sporządzenia potrzebować będziemy

1 łyżkę gliceryny,
1 łyżkę oleju pokrzywowego,
1 łyżkę oleju nagietkowego,
1 opakowanie kremu Nivea lub innego.
3 łyżki maści (może być nagietkowa kupna w aptece) lub np. smalcu gęsiego.
2 krople lawendy,
2 krople Witaminy E
Sporządzenie

Do garnuszka podgrzewanego na łaźni wodnej ( mniejszy garneK ogrzewany gorącą wodą) włożyć maść (lub smalec), krem i rozpuścić. Następnie wlać maceraty ziołowe, glicerynę wszystkie składniki dokładnie ucierać za pomocą łyżki, aż stworzą jednolitą masę, gdy masa naszego kremu trochę ostygnie dodać kilka kropli witaminy E i olejku eterycznego. Krem przenieść do pojemniczka i odstawić w chłodne miejsce. Maść trzymana w chłodnym miejscu będzie miała ważność kilka tygodni.

Zastosowanie maści

odżywcze,
regeneracyjne,
przeciwzmarszczkowe,
wygładzające,
nawilżające, natłuszczające,
zapobiega powstawaniu zaskórników.

Zapraszam na bloga
http://zrobswojkosmetyk.blogspot.com/2015/08/diy-uniwersalna-masc-pokrzywowo.html#.VhbEmSsso1g

do polubienia Facebooka:
https://www.facebook.com/zrobswojkosmetyk

Podobne artykuły