9 marca 2015

Czystek, czy wiecie co to i dlaczego warto go pić?

Dlaczego warto pić czystek? Czystek ma właściwości lecznicze. Również jest uprawiany jako roślina ozdobna bo ma długotrwałe i piękne kwiaty. Można nawet wykorzystywać go w kosmetyce. Ma działanie antyseptyczne i ściągające. Działa przeciwzmarszczkowo, ujędrnia i napina skórę. Ułatwia również usuwanie świeżych blizn. Dzisiaj jednak zajmiemy się jego piciem i wpływem na zdrowie.

Dlaczego warto pić czystek

  1. Usuwa z organizmu toksyczne metale cieżkie
  2. Działa antybakteryjnie i antywirosowo
  3. Zwiększa odporność
  4. Odmładza
  5. Działa antyalergicznie
  6. Działa przeciwzapalnie
  7. Pomaga w walce z wirusami
  8. Zapobiega zakrzepom i zatorom, chroni serce

Napar z czystka

Napar z czystka mogą pić już dzieci po 3 miesiącu życia czy kobiety w ciąży. Pij go 1-2 razy dziennie by korzystać z jego wspaniałych właściwości. Jednak aby zaczął działać trzeba pić go regularnie przez miesiąc.

Parzenie czystka jest proste. Należy jedną łyżeczkę czystka zalać wrzątkiem i pozostawić na 10 minut do zaparzenia. Czystek jest trochę podobny do Yerby pod tym względem, że możesz wielokrotnie zalać ten sam susz.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.