Czym skutkuje zbyt mała ilość snu

Zdrowie Data publikacji: 15 lutego 2016

Gdy nie wysypiasz się może mieć to poważne skutki dla Twojego organizmu. Brak snu wywołuje wiele niepożądanych symptomów, których na pewno nie chciałybyście doświadczyć. Do tego w dłuższym okresie czasu może przyczynić się do poważnych chorób.

1280px-Effects_of_sleep_deprivation.svg

Zgodnie z zaleceniami WHO każdy powinien przesypiać od 7 do 8 godzin dziennie – większa ilość snu też jest niedobra, a dodatkowo śpiąc więcej jesteśmy w lekkiej fazie snu, w której nasz organizm nie wypoczywa więc jest to po prostu marnowanie czasu. Jednak każdy odczuwa czas snu subiektywnie i każdy potrzebuje innej porcji godzin.

Mniejsza ilość snu może prowadzić do otyłości, chorób serca, zaburzeń percepcji i pracy mózgu oraz mięśni. Ryzyko jest dość wysokie więc warto zwrócić uwagę na to ile sypiamy.

Jeśli nie wiesz ile sypiasz i chcesz dokładnie sprawdzić kiedy jesteś w głębokim i płytkim śnie możesz tak jak ja skorzystać z opaski MiBand, która rejestruje Twój sen, a potem w postaci statystyk przedstawia wszystkie najistotniejsze dane.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły