Czy zastanawiałaś się jaka jest właściwa pozycja na toalecie? 99% z nas robi to źle!

Kategoria: Zdrowie
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2016-10-25
fot. sheknows.com

fot. sheknows.com

Czy wiesz, że pozycja, w której siedzimy na toalecie ma ogromne znaczenie? Okazuje się, że większość z nas robi to źle. Pozycja, w której siedzimy obecnie jest po prostu nie zdrowa i nie przystosowana do kształtu naszego układu pokarmowego.

Jak powinniśmy siadać na toalecie?

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Zazwyczaj gdy siedzimy na toalecie ustawiamy nasze ciało w pozycji 90 stopni co powoduje niezdrowe i nienaturalne wygięcie jelit co bloku prawidłowe i całkowite wypróżnienie. Złogi nadal w nich pozostają. Prawidłowa pozycja powinna przyjmować kąt 35 stopni i możemy ją zapewnić kładąc pod nogi podnóżek. Jest ona zgodna z naszą naturą. Nasi najbliżsi krewni, czyli małpy robią to właśnie w ten sposób i przed wynalezieniem toalety właśnie tak my to robiliśmy. Zdjęcie poniżej przedstawi Ci podstawową zależność pozycji siedzenia i oddawania fekaliów.

Zaobserwuj nas na Facebooku

dompelenpomyslow-najlepsze-pomysly-poradniki-przepisy-porady-lifehacki-dieta-odchudzanie

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły