Czy wiesz do czego służy ta funkcja w lusterkach samochodowych?

Motoryzacja Data publikacji: 09 listopada 2022

Być może zauważyliście w samochodzie taki właśnie znaczek na panelu sterowania lusterkami. Ma on bardzo ważne zastosowanie, na które może latem nie zwrócilibyśmy uwagi, ale jesienią i zimą jest ono szczególnie przydatne.

Przydatna funkcja w lusterkach

Jeśli przekręcimy pokrętło sterowania wycieraczkami w tą pozycję (może to być również osobny przycisk), to włączymy podgrzewanie lusterek. Funkcja ta jeszcze szczególnie przydatna jesienią i zimą. Pozwala uzyskać ponownie widoczność w lusterkach i usnąć z nich parę oraz lód.

Lusterka nie są dużą powierzchnią, więc ich podgrzewanie zazwyczaj bardzo szybko daje efekty. Dzięki temu manewry, które podejmujemy samochodem będą bezpieczniejsze. Będziemy bowiem mieli pełną widoczność.

Czy można zamontować podgrzewanie lusterek w samochodzie, w którym go nie ma?

Tak, można to zrobić. Dodatkowo wcale nie jest to druga usługa. Jeśli mamy do tego smykałkę, możemy nawet zrobić to samodzielnie. Wystarczy zakupić specjalne maty grzewcze, a następnie zdemontować wkłady lusterek. Maty montuje się od środka.

W samochodzie, w którym wyprowadzone są już kable do podgrzewania lusterek nie mamy w zasadzie problemu. W innym przypadku podgrzewanie lusterek możemy podłączyć pod instalację podgrzewania tylnej szyby. Wtedy będziemy obie te opcje załączać jednym przyciskiem, co jest nawet bardzo wygodne.

Podobne artykuły