Czy pies lub kot może zarazić się koronawirusem?

Zdrowie Data publikacji: 16 marca 2020

Często w mediach społecznościowych pojawia się pytanie czy pies lub kot może zarazić się koronawirusem? Wszyscy właściciele pupili zastanawiają się czy im coś grozi i czy środki zwiększonej ostrożności zastosowane powinny być również w stosunku do zwierząt domowych.

Pies lub kot nie może zarazić się koronawirusem

Temat ten stał się jednym z zagadnień poruszonych przez serwis Ministerstwa Zdrowia i NFZ. Stąd wiemy, że nie ma obecnie naukowych dowodów na przenoszenie koronawirusa SARS- CoV-2 przez psy i koty.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia zaleca mycie rąk po każdej zabawie z pupilem.

Do tego zagadnienia odniosło się również WHO. Według Światowej Organizacji Zdrowia nie ma dowodów na to, że pies lub kot może zarazić się koronawirusem. Jednakże dobrym pomysłem jest umycie rąk mydłem po kontakcie ze zwierzętami. To chroni nas przed przeniesieniem różnego rodzaju bakterii, które mogą przechodzić ze zwierząt na ludzi.

Serwis pełni wyłącznie formę edukacyjno-informacyjną i nie jest poradnikiem medycznym. Wszelkie informacje zamieszczone na DomPelenPomyslow.pl nie zastępują i nie mogą zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji lekarskiej. Informacje zawarte na stronie DomPelenPomyslow.pl mają charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Podobne artykuły