Czy od soboty trzeba jeździć w maseczce?

Motoryzacja Data publikacji: 19 marca 2021

Według ostatnio wprowadzonych obostrzeń lockdown w Polsce zaczyna się w sobotę 20 marca i potrwa do 9 kwietnia. Wprowadzone obostrzenia dotyczą tym razem całego kraju, a nie jedynie poszczególnych województw, jak miało to miejsce wcześniej.

fot. Kancelaria Premiera

Wprowadza on między innymi powrót do nauki zdalnej w klasach 1-3. Zamknięte będą również hotele, kina, teatry, baseny, obiekty sportowe, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Pytanie co z maseczkami w aucie, czy trzeba je nosić podczas jazdy samochodem?

Czy trzeba mieć maseczkę w aucie?

Warto wspomnieć, że nie możemy stosować już przyłbic, chust czy innych elementów garderoby. Usta i nos muszą zostać zasłonięte maseczkę w miejscach publicznych.

Nie musimy tego robić w momencie, gdy jedziemy swoim samochodem, ale maseczkę musimy mieć zawsze przy sobie w razie kontroli. Wtedy musimy ją założyć, a o jej zdjęcie może poprosić nas policjant w celu potwierdzenia tożsamości.

Maseczkę musimy zakładać również, gdy wychodzimy z samochodu. Za nieprzestrzeganie nakazów i zakazów i ograniczeń grozi nam mandat do 1000 zł zgodnie z art. 116a kodeksu wykroczeń.

źródło: biznes.interia.pl

Podobne artykuły