Czy na majówkę możemy wyjechać?

Lifestyle Data publikacji: 26 kwietnia 2020

W tym roku majówka będzie inna niż wszystkie dotychczas, a spowodowane jest to oczywiście epidemią koronawirusa. Wiele osób zastanawia się jak ją spędzić, czy będzie można gdzieś wyjechać?

Nigdzie nie przenocujemy

Pamiętajmy o tym, że hotele i wszystkie inne miejsca noclegowe są zamknięte. Dopiero w drugiej połowie mają mają być ponownie otwarte, co też nie jest pewne do końca i zależy od aktualnej sytuacji w kraju. Nie możemy więc wyjechać na majówkę i spędzić czasu w innym mieście korzystając z wynajętego noclegu.

Ograniczenia nadal obowiązują

Pamiętajcie również, że nadal obowiązują ograniczenia takie jak noszenie maseczek w miejscach publicznych czy dystans społeczny wynoszący 2m od innych osób.

Grilla na działce to najlepsze wyjście

Dlatego najlepszym sposobem na spędzenie majówki w tym roku jest po prostu pozostanie w domu ze swoją rodziną i skorzystanie z ogrodu lub działki, gdzie maseczek nosić nie musimy.

Możemy więc urządzić grilla. Możemy również rekreacyjnie wybrać się do lasu, na rower czy spacer. W lesie nie trzeba nosić maseczek, ale zanim się do niego dostaniemy pamiętajcie o tym, że musicie je mieć, tak samo na parkingu przy lesie.

Pamiętajcie jednak, że w tym czasie więcej osób może mieć ten sam pomysł. Nadal też obowiązuje zakaz zgromadzeń. Dlatego nie możemy spotkać się z przyjaciółmi i znajomymi. Dlatego warto zaplanować sobie czas w swoim domu lub ewentualnie wybrać się w mało oblegane miejsce na rekreacyjny wypad.

Pomysły na grilla

Przygotowaliśmy dla Was trochę pomysłów na grilla, które mogą Wam się spodobać :)

Jak zdrowo grillować? Porady, które musisz poznać!

Te owoce i warzywa z grilla będą smakowały doskonale!

Przepis na marynatę do karkówki na grilla

Przepis Magdy Gessler na karkówkę na grilla

10 przepisów na GRILLA na majówkę!

Zobacz jakie prawdziwe przeznaczenie mają aluminiowe tacki na grilla

Podobne artykuły