Czy można wyjść z psem podczas ograniczenia przemieszczania się?

Porady Data publikacji: 24 marca 2020

Dzisiaj wprowadzone zostały kolejne ograniczenia przez Premiera, o czym już pisaliśmy. Wśród nich jest ograniczenie przemieszczania się z wyjątkiem drogi do i z pracy, wolontariatu związanego z koronawirusem i niezbędnych spraw życia codziennego. Wielu właścicieli psów zaczęło zastanawiać się, czy spacer z psem jest teraz możliwy.

Wprowadzenie nowych ograniczeń ogłosił Premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej konferencji. Wziął w niej również udział Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

Poprosił on o to byśmy zachowywali się racjonalnie, wtedy będzie można ograniczyć rozwój epidemii i uratować wiele ludzkich żyć. To wszystko zależy od nas. Ograniczenie zgromadzeń do zera i ograniczenie wyjść z domu praktycznie do zera było niezbędne.

Można wyjść z psem

Mówimy tutaj o niezbędnych codziennych potrzebach, do których może należeć spacer czy wyjście do lasu. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie, z wyłączeniem rodzin). Zaleca się jednocześnie by ograniczyć te wyjścia do minimum.

Źródło: gov.pl

Podobne artykuły