Często jeździsz samochodem? Te darmowe aplikacje na Androida Ci się przydadzą!

Motoryzacja Data publikacji: 12 stycznia 2019

Nie będziemy jednak mówić tutaj o aplikacjach, które domyślnie każdy z nas ma w samochodzie takie jak Google Maps. Wiemy doskonale, że możemy z nich skorzystać w podróży choćby aby wyznaczyć trasę. Przyjrzymy się aplikacjom, których możecie nie znać, a mogą one być również przydatne podczas podróży autem niezależnie od tego czy będą długie, czy krótkie :) Oto najprzydatniejsze aplikacje dla kierowców, które naszym zdaniem warto mieć na swoim telefonie.

Yanosik

Czy Yanosika trzeba komuś przedstawiać? Na pewno wielu kierowców go zna, ale statystyki pokazują, że jednak nie wszyscy używają. Warto to jednak robić aby zminimalizować ryzyko kontroli prędkości. Użytkownicy na bieżąco zgłaszają radary czy policjantów z fotoradarami mierzącymi prędkość na różnych fragmentach drogi. Przyznam szczerze, że kilka razy udało mi się w ten sposób uniknąć mandatu, chociaż nie jeżdżę jak wariat. Wiadomo jednak, że policja wie doskonale gdzie się ustawić aby takich mandatów nałapać i często przekraczamy prędkość będąc w trasie. Yanosik może nas przed tym uratować. Oprócz tego ma też wbudowaną nawigację (niestety gorszą od Google) i jeśli tankujecie na Orlenie to w ramach odpoczynku możecie taniej kupić kawę co dwie i pół godziny trasy. Z aplikacji możecie również zrobić wideorejestrator.

moBilet

Aplikacja jest darmowa, ale oczywiście zakupienie biletu wymaga albo załadowania konta lub podpięcia karty kredytowej. Nie mniej jednak jest to bardzo przydatna aplikacja oczywiście jeśli w Waszym mieście jest obsługiwana. Na co nam pozwala? Po prostu za jej pomocą zapłacimy za bilet parkingowy. Za szybę wystarczy włożyć karteczkę z napisem moBilet (nawet ręcznie napisaną) i wykupić bilet w aplikacji. Dlatego to jest lepsze? Po pierwsze, nie musimy mieć drobnych. Po drugie nie musimy podchodzić aby przedłużyć bilet, możemy to zrobić w aplikacji. Dlatego też nie musimy kupować biletu na dłużej bo nie wiemy ile nam zejdzie. Co lepsze, jeśli kupimy w aplikacji bilet na jedną godzinę, a po 20 minutach wrócimy do auta, wystarczy kliknąć zakończ parkowanie i zostanie nam zwrócona reszta niewykorzystanych pieniędzy. Czy parkomat to potrafi? Raczej nie ;) Przydaje się też w obcych miastach gdy nie wiemy ile kosztuje parkowanie czy gdzie znaleźć parkomat.

Parkopedia

To aplikacja zdecydowanie dla tych, którzy często podróżują po różnych miastach i krajach. Posiada bazę parkingów, znajdziemy również liczbę miejsc na parkingu oraz cenę. Gdy jesteśmy w obcym mieście znalezienie najtańszego czy darmowego parkingu normalnie byłoby problemem.

Gdzie zaparkowałem

Skoro jesteśmy przy parkingach i obcych miastach to również przydatna okaże się aplikacja, która wskaże nam gdzie zostawiliśmy auto. Mieliście kiedyś tak, że zapomnieliście nazwę ulicy, przy której zostawiliście samochód podczas wycieczek po obcym mieście? Można się wtedy zdenerwować. Dzięki tej aplikacji bez problemu wrócicie do samochodu. Możecie też oznaczać nią inne rzeczy, niekoniecznie auto. Przyda się podczas pieszych wycieczek by oznaczyć miejsce zbiórki lub powrotu. Nawet podczas wybrania się na grzyby możecie w ten sposób oznaczyć miejsce, w którym weszliście do lasu.

aCoDrive 5

Jest to aplikacja, która rozszerza nasz telefon o taki dodatkowy komputer pokładowy, który mają drogie i nowe samochody. Daje to możliwość asystenta pasa ruchu czy sczytywania ograniczeń prędkości ze znaków. Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś jechać i zastanawiać ile właściwie tutaj można, to aplikacja taka na pewno Ci się przyda. Do tego poinformuje Cię czy jedziesz bezpiecznie, czy dystans jaki trzymasz przed nadjeżdżającym autem jest wystarczający aby zahamować itd. Warto się chwilę taką aplikacją pobawić i zobaczyć czy pomoże nam w podróży.

myLPG.eu

To aplikacja dla tych, których auto napędza gaz. Dzięki temu jadąc w trasę czy to po Polsce czy całej Europie zawsze znajdziemy stację, na której będziemy w stanie zatankować naszą butlę. Aplikacja wskaże nam również jak daleko mamy do stacji co pozwoli nam lepiej zaplanować podróż.

Podobne artykuły