28 października 2014

Cytryna na suche łokcie lub kolana

Sucha skóra na łokciach czy kolanach może mieć wiele powodów. Jednym z nich są kosmetyki, które wysuszają skórę, a także nasza dieta, która jest uboga w płyny. Dzisiaj podpowiemy Wam jak w domowy sposób poradzić sobie z suchą skórą na łokciach.

Cytryna i gruboziarnista sól

Pamiętaj aby nie używać tego sposobu jeśli na skórze znajdują się rany. Będzie to pierwszy krok naszej kuracji, który pomoże nam pozbyć się martwego naskórka. W tym celu przekrój cytrynę na pół, a następnie posyp ją solą. Wymasuj łokcie i przejdź do drugiego etapu, który polega na nawilżaniu.

Nawilżanie skóry na łokciach i kolanach

Można to zrobić na wiele sposób. Najłatwiejszym i najszybszym jest oczywiście użycie gotowego kremu nawilżającego. My jednak zaproponujemy Ci prostą do zrobienia maseczkę, która doskonale nawilża skórę i pomaga pozbyć się problemu.

Składniki

  • 1 baban
  • 2 łyżki oliwy z oliwek
  • 2 łyżki naturalnego jogurtu

Banana należy rozgnieść, a następnie wymieszać z pozostałymi składnikami. Następnie maseczkę nakładamy na skórę i zawijamy łokieć folią spożywczą. Dzięki temu maseczka wchłonie się głębiej w skórę i szybciej zadziała. Trzymamy ją tak przez 15 minut, a potem zmywamy.

Kurację powtarzaj co parę dni, aż do momentu gdy osiągniesz zadowalające efekty. Potem już wystarczy tylko pić odpowiednio dużo wody i odpowiednio często nawilżać skórę.